Κρίμα και άδικο για τον ΟΦΗ!

12 Mar 2016 Written by

Σε ένα παιχνίδι με ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών απο πλευράς ΟΦΗ, χαμένο πέναλτι με τον Περογαμβράκη στο 16', δοκάρι απο τον ίδιο παίκτη στο 95' και 4 απίστευτες ευκαιρίες για να σκοράρει (15' Χαντί, 45' Καλέ, 60' Περογαμβράκης, 62' Φαζός), η κρητική ομάδα έμεινε στο 0-0 με τον Ιαλυσό Ρόδου σε ένα παιχνίδι που το τελικό αποτέλεσμα την αδικεί.

Ο ΟΦΗ θα μπορούσε το παιχνίδι αυτό να το έχει καθαρίσει με 3-4 γκολ αν ο Περογαμβράκης ευστοχούσε απο τα 1 βήματα στο 16' σε ένα παιχνίδι που ο ΟΦΗέπαιξε σαν την γάτα με το ποντίκι τον αντίπαλο του, ο οποίος έπαιξε με 11 παίκτες πίσω απο τη μπάλα και με κορυφαίο τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο τελικά πήρε την ισοπαλία στο Γεντί Κουλέ.

Ο ΟΦΗ έκανε ότι μπορούσε για να βάλει ένα γκολ και να κερδίσει το παιχνίδι, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι ούτε στο 90' όταν η κεφαλιά του Περογαμβράκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, χτύπησε στο έδαφος και απομακρύνθηκε.

Ο ΟΦΗ έχει παράπονα απο τον διαιτητή Διαμαντόπουλο (Αρκαδίας) για μια φάση στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο Παφιάκης διώχνει τη μπάλα με το χέρι, αλλά ο διαιτητής λέει όχι.

Ο ρέφερυ δεν παρατήρησε τον εν λόγω παίκτη (Παφιάκη) με κίτρινη κάρτα στην φάση του πέναλτι του Περογαμβράκη και έτσι δεν τον απέβαλε στο 42' όταν τον παρατήρησε με κίτρινη κάρτα που κανονικά θα έπρεπε να ήταν δεύτερη.

Ο διαιτητής ανέχθηκε το σκληρό παιχνίδι των φιλοξενουμένων, αλλά και τις πολλές καθυστερήσεις που έκαναν στο παιχνίδι.

Κρίμα γα τον ΟΦΗ που προερχόταν απο ένα σερί 5 νικών και πήγαινε για την έκτη.

Τωρα έμεινε και πάλι 5 βαθμούς πίσω απο το Φωστήρα (κέρδισε τους Τράχωνες), αλλά υπάρχει η πίστη, ότι η κρητική ομάδα τελικά θα τα καταφέρει.

Απλά σε αυτό το παιχνίδι η τύχη δεν ήταν μαζί της.

Ο κόσμος του ΟΦΗ χειροκρότησε μετά το τέλος του αγώνα τους παίκτες και το Νίκο Νιόπλια, ως ένδειξη κατανόησης της ατυχίας, αλλά και της προσπάθειας που έκαναν οι παίκτες του ΟΦΗ στο γήπεδο.

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), Κωσταντόπουλος, Σεφερης (Κορίνθου).

H ενδεκάδα του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Ιαλυσό Ρόδου: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης, Ποποβιτς, Χαντί, Καλέ.

Στον πάγκο οι: Γουόρντεν, Ραπτάκης, Μαρτσάκης, Κασμερίδης, Φουκαράκης, Μπουρσέλης, Πίτσος.

Η ενδεκάδα του Ιαλυσού στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ: Παπαδόπουλος, Σταυλάς, Κοκκίνης, Αθανασίου Π., Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης, Φονσέκα, Αθανασίου Α., Κορνελάτος(36' Καρπαθάκης).

Στον πάγκο οι: Πλύγκος, Χειμωνίτης, Καρπαθάκης, Λουτριώτης, Παπαδήμας, Μαρίνου, Μαθιός.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Πόποβιτς έτοιμο γκολ για τον Χαντί που πλασάρει απο το σημείο του πέναλτι, ο Παπαδόπουλος διώχνει σωτήρια.

16' Ο ΟΦΗ κερδίζει πέναλτι. Ανατροπή του Περογαμβράκη απο τον Παφιάκη μέσα απο την περιοχή, ο διαιτητής δείχνει σωστά την άσπρη βούλα.

28' Η πρώτη φαση για τον Ιαλυσό Ρόδου. Μεγάλη επέμβαση του Δερμιτζάκη σε κοντινό πλασέ του Φονσέκα.

39' Ο ΟΦΗ απειλεί με σούτ του Κοιλιάρα, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

40' Σούτ του Πόποβιτς απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα γλύφει το οριζόντιο δοκάρι.

41' Οι παίκτες του ΟΦΗ ζητούν πέναλτι σε χέρι του Παφιάκη. Καθαρή παράβαση. Οχι λέει ο διαιτητής.

45' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Πόποβιτς κάνει σέντρα-σούτ ο Παπαδόπουλος διώχνει. Εξ' επαφής σούτ του Καλέ η μπάλα άουτ!!!

55' Φαλτσαριστό σούτ του Πόποβιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει δίπλα απο το δοκάρι (κόρνερ).

60' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπαδόπουλος διώχνει ασθενώς στο σούτ του Πόποβιτς, ο Περογαμβράκης εξ' επαφής πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα!

61' Οι παίκτες του ΟΦΗ ζητούν πέναλτι σε χέρι του Καρπαθάκη. Εκτός περιοχής λέει ο διαιτητής.

62' Νέα εκπληκτική επέμβαση του γκολκήπερ του Ιαλυσού σε κοντινή κεφαλιά του Φαζού!

86' Σούτ του Μαρτσάκη στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

90' Η μπάλα δεν θέλει τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Περογαμβράκη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στο έδαφος!!!

Read 3166 times Last modified on Tuesday, 15 March 2016 12:19