karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Πρεμιέρα στην Πάτρα ο ΟΦΗ-Το ρόστερ της ομάδας

08 Oct 2021 Written by

Πρεμιέρα την Κυριακή (10/10, 1μμ) στην Α2 πόλο, κάνει η ομάδα υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ, αγωνιζόμενη στην Πάτρα, με την ΕΑ Πατρών.

Λίγες μέρες μετά την άνοδο απο την Β' Εθνική, ο ΟΦΗ ξεκινάει την προσπάθεια του, στην παραπάνω κατηγορία.

 Οπως τονίζει ο προπονητής του ΟΦΗ, Κώστας Φιτσανάκης «θεωρώ ότι θα είναι περίεργη η πρεμιέρα. Οι ομάδες είναι ακόμη ανέτοιμες. Ακόμα και εμείς που ανεβήκαμε τώρα απο τη  Β’Εθνική, λόγω κάποιων μεταγραφών, που προλάβαμε να κάνουμε, δεν είμαστε δεμένοι σαν ομάδα. Είναι μια πρεμιέρα ανοιχτή σε εκπλήξεις».

 Η ομάδα πόλο του ΟΦΗ, στο πολύ σύντομο διάστημα που είχε ώστε να ενισχυθεί μεταγραφικά, απέκτησε τους: Γαρταγάνης Κωσταντίνος (τερματοφύλακας), Πίσσας Τηλέμαχος (περιφερειακός), Ζουράρης Κωσταντίνος (περιφερειακός) Πετρόχειλος Μάξιμος (αμυντικός), Κανελλόπουλος Ορέστης (περιφερειακός), Καρβουτζής Αθανάσιος (φουνταριστός).

 

TO ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΟΦΗ 2021-22

  1. ΤΣΑΒΟΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (Τ)
  2. ΓΑΡΤΑΓΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ(Τ)
  3. ΤΑΡΑΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ(Τ)
  4. ΚΟΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Τ)
  5. ΑΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Τ)
  6. ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Α)
  7. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ (Φ)
  8. ΠΙΣΣΑΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ (Π)
  9. ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Π)
  10. ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ (Α)
  11. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (Π)
  12. ΠΑΑΠΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Π)
  13. ΠΑΝΤΕΡΗΣ ΙΩΣΗΦ (Π)
  14. ΛΟΥΛΑΚΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ (Φ)
  15. ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (Α)
  16. ΒΑΛΣΑΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Π)
  17. ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Π)
  18. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Π)
  19. ΠΙΤΑΡΟΚΟΙΛΗΣ ΜΗΝΑΣ (Π)
  20. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (Φ)
  21. ΡΟΜΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α)
  22. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Π)
  23. ΓΡΥΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Φ)
  24. ΓΡΕΒΕΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Π)
  25. ΤΖΙΑΜΠΑΖΗΣ ΙΑΣΩΝ (Α)
  26. ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (Π)
  27. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΡ. (Π)
  28. ΠΕΡΔΙΚΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Π)
  29. ΚΟΥΜΟΥΛΑΣ ΦΩΤΙΟΣ (Τ)
  30. ΠΕΤΥΧΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Π)
  31. ΚΕΓΚΕΡΟΓΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (Τ)
  32. ΚΑΡΒΟΥΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Φ)

 

To πρόγραμμα της Α2 πόλο

Πρεμιέρα του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, το Σαββατοκύριακο (9-10/10), με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής:

Σάββατο, 9/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Ιλίσιο 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κυράνης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Γέρακα 14.00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

(Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλης

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» 15.30 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Κυριακή, 10/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*«Αντώνης Πεπανός» 13.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΦΗ

(Ναταλία Μαρκοπούλου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηίλιάδης

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΣΚ ΡΟΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

*Δημοτικό Καλαμάτας 14.00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

(Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Εθνικό Λάρισας 13.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Γρηγόρης Σπανούδης, Μιχάλης Μονιούδης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Ποσειδώνιο 15.00 ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

(Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Read 209 times Last modified on Sunday, 10 October 2021 20:28
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi