karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Ο Αγγελάκης σφυρίζει το κρητικό ντέρμπι Εργοτέλης-Χανιά

06 May 2021 Written by

Ο διαιτητής Αγγελάκης Μακεδονίας, θα σφυρίξει το κρητικό ντέρμπι Εργοτέλης-Χανιά, που θα γίνει την Κυριακή (9/5, 2.45μμ) στο Παγκρήτιο στάδιο, σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι για τα πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκ 2, με τις δυο ομάδες να βρίσκονται στο "κόλπο" της ανόδου.

Απο εκεί και μετά, δύο διεθνείς διαιτητές επέλεξε ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ για τα παιχνίδια Λεβαδειακός – Διαγόρας και Ιωνικός - Ξάνθη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League 2.

Την αναμέτρηση στη Νίκαια ορίστηκε να διευθύνει ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) και εκείνη στη Λιβαδειά, ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας).

Διαιτητές από τον πίνακα της Super League 1 θα σφυρίξουν και όλα τα υπόλοιπα τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής της Super League 2 σε πλέι οφ και πλέι άουτ.

H ΚΕΔ/ΕΠΟ επέλεξε και τους Ζαμπαλά (Ηπείρου), Περράκη (Αθηνών) και Γρατσάνη (Τρικάλων) για τις τρεις αναμετρήσεις των πλέι άουτ.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

ΠΛΕΙ-ΑΟΥΤ

Σάββατο 8 Μαΐου

Παναχαϊκή – Τρίκαλα (14.45)
Διαιτητής: Περράκης (Αθήνας)
Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Κάλλης (Αν. Αττικής)
4ος: Μπακογιάννης (Αθήνας)

Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας (14.45)
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Τσουκαλάς (Αθήνας)

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης (14.45)
Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Έβρου), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Κυριακή 9 Μαΐου

Ιωνικός – Ξάνθη (14.45 ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Αλεξέας (Μεσσηνίας)
4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)

Λεβαδειακός – Διαγόρας (14.45 ERTSPORTS)
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Καλατζής (Θεσσαλίας)

Εργοτέλης – Χανιά (14.45 ERTSPORTS 2)
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Κολλιάκος (Αθήνας), Κουφός (Μακεδονίας)
4ος: Αλάμπεης (Αθήνας)

Read 88 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi