karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Γ' Εθνική: Nτέρμπι κορυφής στα Χανιά

27 Apr 2021 Written by

Το ντέρμπι κορυφής στα Χανιά, ανάμεσα στο πρωτοπόρο ΣΥΝΚΑ Χανίων και στον δεύτερο ΠΟΑ, τους οποίους χωρίζουν δυο βαθμοί, ξεχωρίζει στην 8η αγωνιστική του Κρητικού ομίλου της Γ' Εθνικής την Μεγάλη Τετάρτη (σέντρα στις 4.30μμ σε όλα τα παιχνίδια).

Ο ΠΟΑ με νίκη, σκαρφαλώνει στην κορυφή, ενώ η Χανιώτικη ομάδα, με ένα νέο νικηφόρο αποτέλεσμα, χτίζει διαφορά απο τους υπόλοιπους για την πρώτη θέση.

Η αγωνιστική, περιλαμβάνει πάντως και άλλα δυνατά παιχνίδια, όπως είναι το Πόρος-Ρεθυμνιακός, το Δαμάστα-Γιούχτας και το Νεάπολη-Ηρόδοτος.

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής στον Κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής:

Μεγ. Τετάρτη 28 Απριλίου
16:30 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΠΟΑ
16:30 Αστέρας Ρεθύμνου-Πλατανιάς
16:30 ΑΟΑΝ-Αναγέννηση Ιεράπετρας
16:30 Νεάπολη-Ηρόδοτος
16:30 Δαμάστα-Γιούχτας
16:30 Πόρος-Ρεθυμνιακός
Παλαιόχωρα-Αρης Σούδας 0-3 ά.α.
Αλμυρός-Αρης Ρεθύμνου 3-0 ά.α.

Η βαθμολογία

1.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 18
——————————————————–
2.ΠΟΑ 16
3.Ηρόδοτος 14
4.ΑΟΑΝ 13
5.Αλμυρός 12
-.Γιούχτας 12
7.Αρης Σούδας 11
8.Δαμάστα 10
-.Αναγέννηση Ιεράπετρας 10
10.Ρεθυμνιακός 9
——————————————————–
11.Πόρος 8
12.Νεάπολη 7
13.Αστέρας Ρεθύμνου 6
14.Πλατανιάς 4
15.Παλαιόχωρα αποχώρησε
16.Αρης Ρεθύμνου αποχώρησε

 

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Μ. Τετάρτη (28/04, 16.30)
Δαμάστα-Γιούχτας: Μαυραντωνάκης (Χίου), Δρακουλάκης (Ηρακλείου), Τσαμπουράκης (Ηρακλείου).

Πόρος-Ρεθυμνιακός: Κυριακίδης (Λασιθίου), Καφεσάκης (Λασιθίου), Θεοδοσάκης (Λασιθίου).

Νεάπολη-Ηρόδοτος: Αντωνίου (Χανίων), Μαυρεδάκης (Χανίων), Μαρκετάκης (Χανίων).

ΣΥΝΚΑ-ΠΟΑ: Ταμπουρατζής (Λασιθίου), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου), Κοκοτάκης (Λασιθίου).

ΑΟΑΝ-Αναγέννηση: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου), Βλαχάκης (Ρεθύμνου).

Αστέρας Ρεθύμνου-Πλατανιάς: Μανδαλενάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Σιγανού (Ηρακλείου).

Read 158 times Last modified on Wednesday, 28 April 2021 18:45
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi