karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Κρητικά ντέρμπι στη Γ' Εθνική-Ολο το πρόγραμμα

23 Apr 2021 Written by

Κρητικά ντέρμπι, περιλαμβάνει η 7η αγωνιστική (3η μετά την επανέναρξη) στον Κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής, καθώς κοντράρονται μεταξύ τους, ιστορικές ομάδες του νησιού.

Το ντέρμπι ΠΟΑ-ΑΟΑΝ στο Ατσαλένιο ξεχωρίζει στο πρόγραμμα, καθώς και οι δυο ομάδες δείχνουν να "βλέπουν" άνοδο και την πρώτη θέση.

Δυνατό ντέρμπι θα γίνει και στις Αρχάνες μεταξύ του Γιούχτα και του Πόρου.

Ο Γιούχτας έχει ξεκινήσει με το 2Χ2 και θα έχει απέναντι του τον Πόρο, ο οποίος παίζει ένα απο τα τελευταία του χαρτιά για να μείνει στην διεκδίκηση της ανόδου, ενώ θα παρουσιαστεί με νέο προπονητή, τον Ανδρέα Σκέντζο.

Με νέο προπονητή, τον Δημήτρη Βολονάκη, θα παρουσιαστεί και ο Αλμυρός στο δυνατό ντέρμπι με τον Ηρόδοτο στην Αλικαρνασό.

Ο πρωτοπόρος ΣΥΝΚΑ Χανίων αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Ρεθυμνιακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο (24/04, 16.30)
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Διαιτητής: Μαυραντωνάκης Ν. (Χίου)

Βοηθοί: Τσαμπουράκης – Δρακουλάκης (Ηρακλείου)

Κυριακή (25/04, 16.30)
Γιούχτας-Πόρος

Διαιτητής: Μανδαλενάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Δασκαλάκης Ι. – Σφακιανάκης (Ηρακλείου)

Δαμάστα-Νεάπολη

Διαιτητής: Σταυρουλάκης Ρ. (Ρεθύμνου)

Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης – Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου)

Ηρόδοτος-Αλμυρός

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Δασκαλάκης Α. – Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)

ΠΟΑ-ΑΟΑΝ

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Μαρκετάκης – Κολοκοτρώνης (Χανίων)

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αστέρας Ρεθύμνου

Διαιτητής: Ζαφείρης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Μάτσας – Βισκαδούρος Αλ. (Ηρακλείου)

Πλατανιάς-Αρης Σούδας

Διαιτητής: Αντωνίου (Χανίων)

Βοηθοί: Μαυρεδάκης – Λιοδάκης (Ρεθύμνου)

Η βαθμολογία
1.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15
——————————————————–
2.ΠΟΑ 13
-.Ηρόδοτος 13
-.ΑΟΑΝ 13
5.Αλμυρός 11
-.Γιούχτας 11
7.Δαμάστα 10
-.Αναγέννηση Ιεράπετρας 10
9.Ρεθυμνιακός 9
10.Αρης Σούδας 8
——————————————————–
11.Πόρος 7
12.Νεάπολη 4
-.Πλατανιάς 4
14.Αστέρας Ρεθύμνου 3
15.Παλαιόχωρα αποχώρησε
16.Αρης Ρεθύμνου αποχώρησε

Η επόμενη αγωνιστική (7η)
Κυριακή 25 Απριλίου
16:30 Γιούχτας-Πόρος
16:30 Δαμάστα-Νεάπολη
16:30 Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
16:30 Ηρόδοτος-Αλμυρός
16:30 ΠΟΑ-ΑΟΑΝ
16:30 Πλατανιάς-Αρης Σούδας
16:30 Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αστέρας Ρεθύμνου
*Αρης Ρεθύμνου-Παλαιόχωρα ματαιώθηκε

Read 154 times Last modified on Sunday, 25 April 2021 18:45
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi