karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Να μείνει στην πρώτη θέση θέλει ο Εργοτέλης

26 Feb 2021 Written by

Στον Εργοτέλη, είδαν ψύχραιμα την ήττα απο τη Δράμα (1-0), που ήταν η πρώτη, μετά απο 7 παιχνίδια αήττητου που κρατούσε η κρητική ομάδα.
Στόχος, πλέον η επιστροφή στις νίκες, στο παιχνίδι της Κυριακής (1.45μμ) με τον Απόλλωνα Λάρισας στο Παγκρήτιο στάδιο και η διατήρηση της πρώτης θέσης.

Ο τραυματίας Κουάτενγκ δεν θα είναι ξανά στα πλάνα του Γιάννη Ταουσιάνη, ενώ ένα πρόβλημα τραυματισμού, ταλαιπωρεί και τον Αμπι.

Η ΠΑΕ Εργοτέλης με ανακοίνωση της ευχαρίστησε θερμά την Δόξα Δράμας για την "άψογη φιλοξενία στο μεταξύ μας παιχνίδι.

Η "κιτρινόμαυρη" διοίκηση υπόσχεται ανάλογη φιλοξενία, στον δεύτερο γύρο στο Παγκρήτιο".

H Βαθμολογία
1. Εργοτέλης 19
2. Ιωνικός 18
3. Διαγόρας 17
-. Λεβαδειακός 17
5. Ξάνθη* 15
6. Παναχαϊκή 14
————————————————–
7. Τρίκαλα 12
8. Χανιά 11

9. Δόξα Δράμας 11**
10. Απόλλων Λάρισας* 9
11. Καραϊσκάκης 7
12. ΟΦΙ 3
* ματς λιγότερο


Επόμενη αγωνιστική (11η)
Σάββατο 27 Φεβρουαρίου
14:45 Διαγόρας-Καραϊσκάκης (Ertsports 2)
14:45 ΟΦΙ-Τρίκαλα (Ertsports)
14:45 Χανιά-Ιωνικός (ΕΡΤ3)
Κυριακή 28 Φεβρουαρίου
14:45 Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας (Ertsports)
14:45 Παναχαϊκή-Ξάνθη (ΕΡΤ3)
13:45 Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας (Ertsports 2).

Οι διαιτητές

Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι διαιτητές των αναμετρήσεων της Super League 2 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά οι διαιτητές:

Σάββατο 27/2-14:45

ΟΦ Ιεράπετρας-Τρίκαλα
Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου), Τσολακίδης (Αθηνών)
4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Διαγόρας-Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Δελής, Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

Χανιά-Ιωνικός
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Μάνος (Λάρισας)

4ος: Ανδριανός (Αχαΐας)

Κυριακή (28/2 – 14:45)

Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας (13:45)
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών), Πλακάς (Δυτ. Αττικής)
4ος: Κόκκορης (Αρκαδίας)

Παναχαϊκή-Ξάνθη
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Χριστοδούλου (Ημαθίας)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Γουρνιάς (Αν. Αττικής), Κόττορος (Δωδ/νήσου)
4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

Read 128 times Last modified on Friday, 26 February 2021 16:22
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi