karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Στην μάχη του Europa League ΑΕΚ και ΠΑΟΚ

26 Nov 2020 Written by

Με τις αναμετρήσεις για την 4η αγωνιστική, συνεχίζεται η φάση των ομίλων του Europa League.

Το ενδιαφέρον των Ελλήνων φιλάθλων στρέφεται στους δύο εκπροσώπους της χώρας, την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ, που χρειάζονται τη νίκη στα παιχνίδια, στην προσπάθεια που καταβάλλουν για πρόκριση στη φάση των «32».

Η AEK υποδέχεται στο ΟΑΚΑ την Ζόρια Λουχάνσκ (8μμ-Cosmotesports 3).

O ΠΑΟΚ αναμετράται στην Ολλανδία με την Αϊντχόφεν (10μμ-Cosmotesports 2).

Πιο αναλυτικά:

Πρώτη «ρίχνεται στη μάχη» της 4ης αγωνιστικής η ΑΕΚ. Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα υποδέχεται στο ΟΑΚΑ την Ζόρια Λουχάνσκ (8μμ-Cosmotesports 3) με στόχο να «ζευγαρώσει» τις νίκες της επί του ουκρανικού συλλόγου, του οποίου είχε επικρατήσει και στο πρώτο παιχνίδι με 4-1. Εφόσον οι «κιτρινόμαυροι» πάρουν τους τρεις βαθμούς, παραμένουν στο... κόλπο της πρόκρισης και περιμένουν το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα, προκειμένου να δουν τη βαθμολογική διαφορά τους από τις Μπράγκα και Λέστερ που προπορεύονται στο γκρουπ. Εάν, όμως, η Ζόρια «κόψει» βαθμούς από την Ένωση, θα... ψαλιδίσει σημαντικά τις ελπίδες της ΑΕΚ για την πρόκριση.

Από την πλευρά του, ο ΠΑΟΚ αναμετράται στην Ολλανδία με την Αϊντχόφεν (10μμ-Cosmotesports 2) με στόχο να πετύχει τη δεύτερη νίκη του επί της PSV, καθώς είχε επιβληθεί στην Τούμπα στο πρώτο παιχνίδι με 4-1. Εάν ο «Δικέφαλος» πάρει το «διπλό», θα έχει κάνει το αποφασιστικό βήμα για την πρόκρισή του στη φάση των «32», καθώς σε αυτή την περίπτωση θα αποκτήσει προβάδισμα πέντε βαθμών έναντι της ολλανδικής ομάδας, ενώ θα απομένουν δύο αγωνιστικές για το τέλος. Έτσι, οι Θεσσαλονικείς κρατούν την τύχη τους στα δικά τους χέρια και καλούνται να εξασφαλίσουν από... νωρίς το «εισιτήριο» για τους «32», προκειμένου να μην παραταθεί η... αγωνία και η πίεσή τους έως την 6η αγωνιστική.

Η τέταρτη αγωνιστική:

1ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) 26/11 (19:55)

Κλουζ (Ρουμανία)-Ρόμα (Ιταλία) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Ρόμα 7

Γιουνγκ Μπόις 4

Κλουζ 4

ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1

2ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Άρσεναλ (Αγγλία) 26/11 (19:55)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Άρσεναλ 9

Μόλντε 6

Ραπίντ Βιένης 3

Ντάνταλκ 0

3ος όμιλος

Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισραήλ) 26/11 (22:00)

Νις (Γαλλία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Σλάβια Πράγας 6

Λεβερκούζεν 6

Νις 3

Χάποελ Μπερ Σέβα 3

4ος Όμιλος

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 26/11 (22:00)

Ρέιντζερς (Σκωτία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Ρέιντζερς 7

Μπενφίκα 7

Λεχ Πόζναν 3

Σταντάρ Λιέγης 0

5ος όμιλος

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 26/11 (22:00)

Γρανάδα (Ισπανία)-Ομόνοια (Κύπρος) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Γρανάδα 7

ΠΑΟΚ 5

Αϊντχόφεν 3

Ομόνοια 1

6ος όμιλος

Νάπολι (Ιταλία)-Ριέκα (Κροατία) 26/11 (22:00)

Άλκμααρ (Ολλανδία)-Σοσιεδάδ (Ισπανία) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Αλκμααρ 6

Νάπολι 6

Σοσιεδάδ 6

Ριέκα 0

7ος όμιλος

Μπράγκα (Πορτογαλία)-Λέστερ (Αγγλία) 26/11 (19:55)

ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία) 26/11 (19:55)

Βαθμολογία

Λέστερ 9

Μπράγκα 6

ΑΕΚ 3

Ζόρια Λουχάνσκ 0

8ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σέλτικ (Σκωτία) 26/11 (19:55)

Λιλ (Γαλλία)-Μίλαν (Ιταλία) 26/11 (19:55)

Βαθμολογία

Λιλ 7

Μίλαν 6

Σπάρτα Πράγας 3

Σέλτικ 1

9ος όμιλος

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Σίβασπορ (Τουρκία) 26/11 (19:55)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία) 26/11 (19:55)

Βαθμολογία

Βιγιαρεάλ 9

Μακάμπι Τελ Αβίβ 6

Σίβασπορ 3

Καραμπάχ 0

10ος όμιλος

Λίντσερ (Αυστρία)-Αντβέρπ (Βέλγιο) 26/11 (19:55)

Τότεναμ (Αγγλία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 26/11 (22:00)

Βαθμολογία

Τότεναμ 6

Αντβέρπ 6

Λίντσερ 6

Λουντογκόρετς 0

11ος Όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φέγενορντ (Ολλανδία) 26/11 (19:55)

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 26/11 (19:55)

Βαθμολογία

Ντιναμό Ζάγκρεμπ 5

Βόλφσμπεργκερ 4

Φέγενορντ 4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2

12ος Όμιλος

Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-Χοφενχάιμ (Γερμανία) 26/11 (19:55)

Γάνδη (Βέλγιο)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 26/11 (19:55)

Βαθμολογία

Χοφενχάιμ 9

Ερυθρός Αστέρας 6

Σλόβαν Λίμπερετς 3

Γάνδη 0

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

19:55 COSMOTE SPORT 6 HD Λιλ – Μίλαν

19:55 COSMOTE SPORT 3 HD ΑΕΚ – Ζόρια

22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Ρέιντζερς – Μπενφίκα

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Γρανάδα – Ομόνοια

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Άλκμααρ - Ρεάλ Σοσιεδάδ

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Κλουζ – Ρόμα

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Λεβερκούζεν - Χάποελ Μπερ Σεβά

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τότεναμ – Λουντογκόρετς

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Αϊντχόφεν – ΠΑΟΚ

Read 103 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi