karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Μεγάλα ονόματα στη Γ' Εθνική

04 Aug 2023 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

Μεγάλα ονόματα και ιστορικές ομάδες, θα βρούν μπροστά τους, οι Κρητικοί σύλλογοι που μετέχουν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Συγκεκριμένα στον 4ο όμιλο, που μετέχουν οι ομάδες της Κρήτης, συναντάμε τον Απόλλωνα Σμύρνης, που δεν κατέβηκε στην Σούπερ Λίγκ 2 και δήλωσε στη Γ' Εθνική, τον Πανιώνιο, την Προοδευτική, τον Εθνικό, το Φωστήρα, ενώ το κενό του Γιούχτα, ο οποίος ανεβαίνει στην Σούπερ Λίγκ 2, θα πάρει το Χαιδάρι.

Υπενθυμίζουμε ότι, απο την Κρήτη, στη Γ' Εθνική της νέας αγωνιστικής περιόδου, μετέχουν 5 ομάδες απον το νησί.

Οι ΠΟΑ, Αλμυρός (Ηράκλειο), ο ΑΟΑΝ (Αγιος Νικόλαος) και οι Επισκοπή, Ερμής Ζωνιανών (Ρέθυμνο).

Το πρωτάθλημα αναένεται να είναι πολύ ανταγωνιστικό και θα πρέπει να κάνεις πρωταθλητισμό για να σωθείς.

Στην πρεμιέρα, που έχει οριστεί για τις 10 Σεπτεμβρίου, ο ΠΟΑ υποδέχεται την Προοδευτική σε ένα καυτό ντέρμπι στο Ατσαλένιο.

Ο Αλμυρός υποδέχεται το Χαιδάρι, ο ΑΟΑΝ τον Αρη Πετρούπολης, η Επισκοπή τον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ ο Ερμής Ζωνιανών, αγωνίζεται στα Καμίνια με τον Ατρήμητο Πειραιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα μετά την κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ:

1η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Ηλυσιακός
Εθνικός-Ελλοπιακός
ΑΟΑΝ-Αρης Πετρούπολης
Ατρόμητος Πειραιά-Ερμής Ζωνιανών
Φωστήρας-Αγία Παρασκευή
Επισκοπή-Απόλλων Σμύρνης
ΠΟΑ-Προοδευτική
Αλμυρός-Χαϊδάρι
Πανιώνιος-Περαμαϊκός

2η αγωνιστική
Εθνικός-ΑΟ Υπάτου
Ηλυσιακός-ΑΟΑΝ
Ελλοπιακός-Ατρόμητος Πειραιά
Αρης Πετρούπολης-Φωστήρας
Ερμής Ζωνιανών-Επισκοπή
Αγία Παρασκευή-ΠΟΑ
Απόλλων Σμύρνης-Αλμυρός
Προοδευτική-Πανιώνιος
Χαϊδάρι-Περαμαϊκός

3η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-ΑΟΑΝ
Ατρόμητος Πειραιά-Εθνικός
Φωστήρας-Ηλυσιακός
Επισκοπή-Ελλοπιακός
ΠΟΑ-Αρης Πετρούπολης
Αλμυρός-Ερμής Ζωνιανών
Πανιώνιος-Αγία Παρασκευή
Περαμαϊκός-Απόλλων Σμύρνης
Χαϊδάρι-Προοδευτική

4η αγωνιστική
Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Υπάτου
ΑΟΑΝ-Φωστήρας
Εθνικός-Επισκοπή
Ηλυσιακός-ΠΟΑ
Ελλοπιακός-Αλμυρός
Αρης Πετρούπολης-Πανιώνιος
Ερμής Ζωνιανών-Περαμαϊκός
Αγία Παρασκευή-Χαϊδάρι
Απόλλων Σμύρνης-Προοδευτική

5η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Φωστήρας
Επισκοπή-Ατρόμητος Πειραιά
ΠΟΑ-ΑΟΑΝ
Αλμυρός-Εθνικός
Πανιώνιος-Ηλυσιακός
Περαμαϊκός-Ελλοπιακός
Χαϊδάρι-Αρης Πετρούπολης
Προοδευτική-Ερμής Ζωνιανών
Απόλλων Σμύρνης-Αγία Παρασκευή

6η αγωνιστική
Επισκοπή-ΑΟ Υπάτου
Φωστήρας-ΠΟΑ
Ατρόμητος Πειραιά-Αλμυρός
ΑΟΑΝ-Πανιώνιος
Εθνικός-Περαμαϊκός
Ηλυσιακός-Χαϊδάρι
Ελλοπιακός-Προοδευτική
Αρης Πετρούπολης-Απόλλων Σμύρνης
Ερμής Ζωνιανών-Αγία Παρασκευή

7η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-ΠΟΑ
Αλμυρός-Επισκοπή
Πανιώνιος-Φωστήρας
Περαμαϊκός-Ατρόμητος Πειραιά
Χαϊδάρι-ΑΟΑΝ
Προοδευτική-Εθνικός
Απόλλων Σμύρνης-Ηλυσιακός
Αγία Παρασκευή-Ελλοπιακός
Ερμής Ζωνιανών-Αρης Πετρούπολης

8η αγωνιστική
Αλμυρός-ΑΟ Υπάτου
ΠΟΑ – Πανιώνιος
Επισκοπή-Περαμαϊκός
Φωστήρας-Χαϊδάρι
Ατρόμητος Πειραιά-Προοδευτική
ΑΟΑΝ-Απόλλων Σμύρνης
Εθνικός-Αγία Παρασκευή
Ηλυσιακός-Ερμής Ζωνιανών
Ελλοπιακός-Αρης Πετρούπολης

9η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Πανιώνιος
Περαμαϊκός-Αλμυρός
Χαϊδάρι-ΠΟΑ
Προοδευτική-Επισκοπή
Απόλλων Σμύρνης-Φωστήρας
Αγία Παρασκευή-Ατρόμητος Πειραιά
Ερμής Ζωνιανών-ΑΟΑΝ
Αρης Πετρούπολης-Εθνικός
Ελλοπιακός-Ηλυσιακός

10η αγωνιστική
Περαμαϊκός-ΑΟ Υπάτου
Πανιώνιος-Χαϊδάρι
Αλμυρός-Προοδευτική
ΠΟΑ-Απόλλων Σμύρνης
Επισκοπή-Αγία Παρασκευή
Φωστήρας-Ερμής Ζωνιανών
Ατρόμητος Πειραιά-Αρης Πετρούπολης
ΑΟΑΝ-Ελλοπιακός
Ηλυσιακός-Εθνικός

11η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Χαϊδάρι
Προοδευτική-Περαμαϊκός
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
Αγία Παρασκευή-Αλμυρός
Ερμής Ζωνιανών-ΠΟΑ
Αρης Πετρούπολης-Επισκοπή
Ελλοπιακός-Φωστήρας
Ηλυσιακός-Ατρόμητος Πειραιά
Εθνικός-ΑΟΑΝ

12η αγωνιστική
Προοδευτική-ΑΟ Υπάτου
Χαϊδάρι-Απόλλων Σμύρνης
Περαμαϊκός-Αγία Παρασκευή
Πανιώνιος-Ερμής Ζωνιανών
Αλμυρός-Αρης Πετρούπολης
ΠΟΑ-Ελλοπιακός
Επισκοπή-Ηλυσιακός
Φωστήρας-Εθνικός
ΑΟΑΝ-Ατρόμητος Πειραιά

13η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Απόλλων Σμύρνης
Αγία Παρασκευή-Προοδευτική
Ερμής Ζωνιανών-Χαϊδάρι
Αρης Πετρούπολης-Περαμαϊκός
Ελλοπιακός-Πανιώνιος
Ηλυσιακός-Αλμυρός
Εθνικός-ΠΟΑ
ΑΟΑΝ-Επισκοπή
Ατρόμητος Πειραιά-Φωστήρας

14η αγωνιστική
Αγία Παρασκευή-ΑΟ Υπάτου
Απόλλων Σμύρνης-Ερμής Ζωνιανών
Προοδευτική-Αρης Πετρούπολης
Χαϊδάρι-Ελλοπιακός
Περαμαϊκός-Ηλυσιακός
Πανιώνιος-Εθνικός
Αλμυρός-ΑΟΑΝ
ΠΟΑ-Ατρόμητος Πειραιά
Φωστήρας-Επισκοπή

15η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Ερμής Ζωνιανών
Αρης Πετρούπολης-Αγία Παρασκευή
Ελλοπιακός-Απόλλων Σμύρνης
Ηλυσιακός-Προοδευτική
Εθνικός-Χαϊδάρι
ΑΟΑΝ-Περαμαϊκός
Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος
Φωστήρας-Αλμυρός
Επισκοπή-ΠΟΑ

16η αγωνιστική
Αρης Πετρούπολης-ΑΟ Υπάτου
Ερμής Ζωνιανών-Ελλοπιακός
Αγία Παρασκευή-Ηλυσιακός
Απόλλων Σμύρνης-Εθνικός
Προοδευτική-ΑΟΑΝ
Χαϊδάρι-Ατρόμητος Πειραιά
Περαμαϊκός-Φωστήρας
Πανιώνιος-Επισκοπή
ΠΟΑ-Αλμυρός

17η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου-Ελλοπιακός
Ηλυσιακός-Αρης Πετρούπολης
Εθνικός-Ερμής Ζωνιανών
ΑΟΑΝ-Αγία Παρασκευή
Ατρόμητος Πειραιά-Απόλλων Σμύρνης
Φωστήρας-Προοδευτική
Επισκοπή-Χαϊδάρι
ΠΟΑ-Περαμαϊκός
Αλμυρός-Πανιώνιος

Read 104 times Last modified on Friday, 11 August 2023 18:04
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi