Ηττα-πισωγύρισμα

06 Dec 2020 Written by

Του Γώργου Κορτσιδάκη

Μετά απο δυο μεγάλες νίκες (στο Βόλο με 1-4 και επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1) ο ΟΦΗ επέστρεψε στα άσχημα αποτελέσματα και γνώρισε οδυνηρή ήττα με 0-2.

Ηττα-πισωγύρισμα για τον ΟΦΗ, ο οποίος έέπαιξε για το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, χωρίς το πάθος και τη δίψα για τη νίκη, αλλά και την αποτελεσματικότητα, που είχε στα προηγούμενα παιχνίδια.

Ο ΟΦΗ με το 3Χ3 θα μπορούσε να μπεί δυνατά στην μάχη της εξάδας, αλλά τώρα έχασε την ευκαιρία.

Ο ΟΦΗ που δεν είχε τον Μεγιάδο και τον Ντε Γκουσμάν, επιδόθηκε σε ένα άνευρο παιχνίδι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Ο  προπονητής του Απόλλωνα Γιώργος Παράσχος, φάνηκε να έχει διαβάσει πολύ καλά το παιχνίδι του ΟΦΗ.

Με διάταξη 5-4-1 στο πρώτο ημίχρονο, μπλόκαρε τον ΟΦΗ και με το γκολ του Φατιόν στο 3' πήγε στο ημίχρονο, στα αποδυτήρια με το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, βλέποντας την μέτρια μέρα του ΟΦΗ, έριξε στην μάχη τον Ντάουντα και αυτός αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή.

Μπήκε στο 55' και στο 70' έκανε το 0-2 και κλείδωσε τη μεγάλη νίκη για την Ελαφρά Ταξιαρχία.

Ο ΟΦΗ εκτός απο το παιχνιδι, έχασε και τον Σακόρ, ο οποιος τραυματίστηκε και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

O ΟΦΗ έκλεισε το παιχνίδι με 18 τελικές, ενώ 9 είχε ο Απόλλων.

Ο ΟΦΗ έχασε απο μια ομάδα που δεν ήταν καλύτερη απο αυτόν στο γήπεδο, ωστόσο η ομάδα του Παράσχου στηρίχθηκε σε μια τακτική που της βγήκε.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία πανηγύρισε νίκη στο Γεντί Κουλέ, μετά απο 20 χρόνια!

Read 389 times Last modified on Wednesday, 09 December 2020 19:32