"Ζωγραφίζει" ο Τοράλ

06 Apr 2024 Written by

Ο Ισπανός Τοράλ, που είχε κάνει καλό παιχνίδι και στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, είναι όλα τα λεφτά για τον ΟΦΗ, στο πρώτο 45λεπτο με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Απο τα πόδια του Ισπανού μέσου του ΟΦΗ, έφυγαν οι δυο ασίστ στους Ριέρα και Μπάκου για τα δυο γκολ του ΟΦΗ, στο πρώτο ημίχρονο, απέναντι σε ένα ΠΑΣ Γιάννινα, που παίζει και με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Εραμούσπε.

Ο Τοράλ, έχει εκμεταλευτεί στο έπακρο την αργή άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα και έχει στα χέρια του, τους τρείς βαθμούς που τον ανεβάζουν στους 30 και του δίνουν την σωτηρία.

Στο 10', η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα, δεν μπορεί να διώξει τη μπάλα και ο Τοράλ, ένα έξυπνο τάκλιν-πάσα, βγάζει μόνο τον Ριέρα, στη σημείο του πέναλτι και εκείνος δεν αστοχεί σε μια όμορφη στιγμή για τους δυο Ισπανούς του ΟΦΗ.

Στις καθυστερήσεις, του πρώτου ημίχρόνου και ενώ ο ΠΑΣ παίζει με δέκα παίκτες, ο Ριέρα και πάλι βγάζει μπαλιά-ποίημα στον κενό χώρο για τον Μπάκου, ο οποίος πηγαίνει γρήγορα στη μπάλα και πλασάρει σωστά για το 2-0.

Στο 33' ο Ισέκα, είχε μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ.

Ο Ιζέκα, κέρδισε την αποβολη του Εραμούσπε στο 25'. Η αποβολή δόθηκε απο το VAR (Τζήλος), καθώς ο διαιτητής Πουλικίδης, είχε δώσει αρχικά κίντρινη στον Εραμούσπε.

Αφού είδε τη φάση, ακύρωσε την κίτρινη και έδωσε κόκκινη στον αμυντικό του ΠΑΣ, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες, απο την ομάδα των Ιωαννίνων.

Mε τον ΟΦΗ να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο και τον ΠΑΣ να παίζει με δέκα παίκτες, η κρητική ομάδα είναι αγκαλιά, με τη νίκη-σωτηρία.