Μεγάλη νίκη και χαμόγελα στον Γιούχτα (VIDEO)

10 Nov 2019 Written by

Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα επέστρεψε ο Γιούχτας με την παλικαρίσια νίκη του στις Αρχάνες με 2-0 επί του Πανακρωτηριακού, για τον Κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής.
Μια νίκη που ήρθε με εξαιρετική εικόνα της ομάδας στο β’ ημίχρονο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζόραν Μπαλντοβαλίεφ που σημείωσε και τα δύο γκολ ενώ η επικράτηση αποκτά ακόμα μεγαλύτερη αξία λόγω του γεγονότος ότι στο 55’ και με το σκορ στο 1-0 αποβλήθηκε ο Μπάιριτς και ο Γιούχτας αγωνίστηκε σχεδόν για ένα ημίχρονο με 10 παίκτες!
Στο α’ ημίχρονο το παιχνίδι δεν ήταν ποιοτικό, με το άγχος να είναι εμφανές και στις δύο ομάδες και τον Γιούχτα να προσπαθεί να βρει ρυθμό, έχοντας τις βασικές απουσίες Φραγκουλάκη και Σταθόγλου από την μεσαία γραμμή του. Ο Πανακρωτηριακός ηταν απειλητικός στα πρώτα λεπτά με Καρλίτο και Δρακάκη ενώ στο 23’ ήταν η σπουδαιότερη στιγμή για τον Γιούχτα με τον Βαρούχα να φεύγει στην αντεπίθεση και να στέλνει τη μπάλα άουτ.
Η επανάληψη ξεκίνησε με γκολ για τον Γιούχτα και αυτό το τέρμα έδωσε φτερά στους παίκτες. Στο 46’ μετά από πάσα του Βαρούχα, ο Ζόραν Μπαλντοβαλίεφ έκανε το 1-0 στο παιχνίδι. Ο Γιούχτας δεν πτοήθηκε ούτε από την αποβολή του Μπάιριτς λίγα λεπτά αργότερα και διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι με αριθμητικό μειονέκτημα, για να φτάσει και σε δεύτερο γκολ στο 77’ με κεφαλιά του Μπαλντοβαλίεφ. Μάλιστα, στο τελευταίο 10λεπτο ο Μηνάς Πίτσος έδωσε ευκαιρία συμμετοχής και σε δύο νέα παιδιά της ομάδας, στους Λαζίδη και Μπελαδάκη, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με πολλά αρχανιώτικα χαμόγελα.

Δείτε παρακάτω τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης, απο το Crete2day.
ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Μ. Πίτσος): Κόλλιας, Κασσωτάκης, Παπαδάκης (83’ Λαζίδης), Τζανής, Ραπτάκης, Πλουσής, Βελονάκης (70’ Λογοθέτης), Μαυρομάτης, Μπαλντοβαλίεφ (86’ Μπελαδάκης), Μπάιριτς, Βαρούχας (62’ Τουγλής)
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ (Γ. Κόλτζος): Συροκάκης, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Κοζάκης, Χρηστόπουλος, Καρλίτο, Μπάτζιο, Παπακαστρήτσιος, Τζόρνταν, Δρακάκης, Μπερντίος.

Read 1816 times Last modified on Monday, 11 November 2019 23:14