Μεγάλο ντέρμπι με χαμένο τον ΟΦΗ-Τι δήλωσαν οι πρωταγωνιστές (VIDEO)

27 Jan 2021 Written by

"Hταν ένα ντέρμπι με όλα τα χαρακτηριστικά του. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να πάρουμε αυτά που θέλαμε" σχολίασε ο προπονητής του ΟΦΗ, Ακης Φλαούνας, για την ήττα με 2-3 σετ (25-15, 17-25, 19-25, 25-22, 8-15) στο κλειστό του Λίντο απο τον Φίλιππο Βέροιας.

"Εγινε ένα πολύ δυνατό ματς. Κρίθηκε στις λεπτομέρειες και σε κάποιες φάσεις που δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι" σχολίασε ο αρχηγός του ΟΦΗ, Γιάννης Ρουμελιωτάκης.

"Ο ΟΦΗ μας αιφνιδίασε στο ξεκίνημα. Απο εκεί και πέρα παίξαμε πολύ καλά" σχολίασε ο προπονητής του Φίλιππου Βέροιας Σωκράτης Τζιουμάκας. .

"Συγχαρητήρια στην ομάδα μου που πέτυχε την πρώτη της νίκη στην κατηγορία" το σχόλιο του κεντρικού του Φίλιππου Αναστάσιου Γάτση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις που έγιναν μετά το παιχνίδι ΟΦΗ-Φίλιππος Βέροιας 2-3:

Σωκράτης Τζιουμάκας (Φίλιππος Βέροιας):

"Αν εξαιρέσουμε το πρώτο σετ που δεν προλάβαμε να μπούμε.

Λίγο η κούραση, λίγο το ταξίδι μας επηρέασαν.

Ο ΟΦΗ μας αιφνιδίασε. Απο εκεί και πέρα παίξαμε πολύ καλά.

Κάναμε δυο φανταστικά τεστ, στο τέταρτο κάναμε κάποια λάθη και πήγαμε στο ται-μπρέικ όπου το πήραμε. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κάναμε την πρώτη μας νίκη στην Volley League και έχουμε και συνέχεια, καθώς τώρα αρχίζουν τα καλά παιχνίδια για μας".

Ακης Φλαούνας (προπονητής ΟΦΗ):

"Hταν ένα ντέρμπι με όλα τα χαρακτηριστικά του. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να πάρουμε αυτά που θέλαμε. Η Βέροια, έδειξε μεγαλύτερη ψυχραιμία. Πρέπει να παίξουμε καλύτερα στο μπλόκ-άμυνα.

Η μεγαλύτερη απειλή της Βέροιας ήταν απο το κέντρο.

Συν την παρουσία του Προύσαλη που είναι βαρόμετρο για την ομάδα.

Τώρα ακολουθεί ένα ακόμη ντέρμπι για μας με τον Μίλωνα".

Αναστάσιος Γάτσης (Αθλητής Φίλιππος Βέροιας):

"Συγχαρητήρια στην ομάδα μου που πέτυχε την πρώτη της νίκη στην κατηγορία.

Και στον ΟΦΗ ήταν ένα δύσκολος αντίπαλος.

Παρά τις δύσκολες συνθήκες του ταξιδιού, τα καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη.

Τώρα έχουμε την Κηφισιά και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε τη νίκη και εκεί".

Γιάννης Ρουμελιωτάκης (Aθλητής ΟΦΗ):

"Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μου και στον Φίλιππο για το πολύ ωραίο παιχνίδι. Εγινε ένα πολύ δυνατό ματς και οι αθλητές βρίσκουν σιγά-σιγά τα πατήματα τους.

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες και σε κάποιες φάσεις που δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας και σε λίγο θα γινόμαστε όλο και καλύτεροι".

Δείτε στο παρακάτω VIDEO τις δηλώσεις απο την συνέντευξη τύπου, μετά το παιχνίδι ΟΦΗ-Φίλιππος Βέροιας 2-3.