Η ομάδα βόλει του ΟΦΗ κάνει πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α2 βόλει, με στόχο να πρωταγωνιστήσει και τη φετινή χρονιά! Αγωνίζεται το Σάββατο (4μμ) στην Παλλήνη.
Το πόλο του ΟΦΗ δίνει μια ακόμη κρίσιμη μάχη, στην Α1, καθώς υποδέχεται το ΝΟΧίου το Σάββατο (5μμ) στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.
Στις γυναίκες ο ΟΦΗ στο ποδόσφαιρο υποδέχεται τα Τρίκαλα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο (12μμ), για την Α' Εθνική γυναικών.
Δείτε παρακάτω όλη τη δραστηριότητα των τμημάτων του ΟΦΗ το Σαββατοκύριακο:
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 04-5/11/2017
• ΜΠΑΣΚΕΤ
ΣΑΒΒΑΤΟ 04/11/2017
-ΜΙΝΙ ΔΟΠΑΦΜΑΗ
ΑΟΡΑΚΙΑ 10:00 Α3 ΟΦΗ –ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΟΡΑΚΙΑ 11:15 Γ ΟΦΗ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΟΡΑΚΙΑ 12:45 Β2 ΟΦΗ –ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΒΑΚ 11:00 Α1 ΑΣΚΗΣΗ –ΟΦΗ
ΒΑΚ 12:15 Β3 ΑΣΚΗΣΗ –ΟΦΗ
-ΕΚΑΣΚ
ΕΦΗΒΟΙ: ΒΑΚ 16:30 Ο.Φ.Η.-ΑΟΗ ΟΑΣΗ
ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ 18:00 ΗΡΟΔΟΤΟΣ-Ο.Φ.Η.
ΚΥΡΙΑΚΗ 05/11/2017
-ΕΚΑΣΚ
ΠΑΙΔΕΣ Α ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ 12:00 ΗΡΟΔΟΤΟΣ -Ο.Φ.Η.
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ 14:00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Ο.Φ.Η.
ΠΑΙΔΕΣ Β ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ 18:00 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 -Ο.Φ.Η2.
-ΕΟΚ
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΡΕΠΟ
• ΒΟΛΕΙ
-ΕΟΠΕ
Α2 ΑΝΔΡΩΝ:ΣΑΒΒΑΤΟ 04/11/2017 ΚΑΝΤΖΑΣ 16:00 ΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗ-Ο.Φ.Η.
-ΕΣΠΕΚ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΚΥΡΙΑΚΗ 05/11/2017 ΒΑΚ 10:00 Ο.Φ.Η-ΧΕΡΟΝΑΣΙΟΣ
• ΣΚΑΚΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ / ΚΥΡΙΑΚΗ 04-05/11/2017
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ CRETA MARIS
• ΠΟΛΟ
-ΚΟΕ
Α1 ΑΝΔΡΩΝ: ΣΑΒΒΑΤΟ 04/11/2017
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 17:00 Ο.Φ.Η. –ΝΟ ΧΙΟΥ
• ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
-ΕΠΟ
Α ΕΘΝ. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ΚΥΡΙΑΚΗ 05/11/2017 12:00 ΒΑΚ Ο.Φ.Η.–ΤΡΙΚΑΛΑ 2011
• ΣΤΙΒΟΣ
ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΔΡΟΜΩΝ Ο.Φ.Η. ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Την πρώτη του νίκη, ψάχνει το πόλο του ΟΦΗ, το οποίο υποδέχεται το Σάββατο (5μμ) στο κολυμβητήριο Ηρακλείου το ΝΟΧίου για την 4η αγωνιστική της Α1 πόλο Ανδρών.
Μετά από τρείς σερί ήττες στο πρωτάθλημα της Α1, η νίκη είναι επιτακτική ανάγκη για την ομάδα του Μάκη Βολτυράκη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Παρασκευή (3/11)
Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη (16:00 - ΕΡΤ)
Σάββατο (4/11)
ΠΑΟΚ-Εθνικός (15:00 - ΕΡΤ WEB TV)
ΟΦΗ - ΝΟ Χίου (17:00)
Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος (19:00)
Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας (19:30)
Η βαθμολογία
1. Ολυμπιακός (49-17) 9
2. Βουλιαγμένη (43-17) 9
3. Απόλλων Σμύρνης (27-24) 9
4. Εθνικός (27-30) 6
5. ΝΟ Χίου (26-31) 6
6. ΑΝΟ Γλυφάδας (21-26) 6
7. Πανιώνιος (16-33) 6
8. ΠΑΟΚ (17-19) 3
9. Υδραϊκός (18-21) 0
10. Παλαιό Φάληρο (23-28) 0
11. ΝΟ Χανίων (23-33) 0
12. ΟΦΗ (18-39) 0
Η επόμενη (5η) αγωνιστική (11/11): ΝΟ Βουλιαγμένης-Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου-Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ, ΑΝΟ Γλυφάδας-Υδραϊκός, Εθνικός-Απόλλων Σμύρνης, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ (10/11).