fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Στο -3 απο τον ΟΦΗ η Λάρισα (VIDEO)

06 Mar 2021 Written by

Η Λάρισα, με τη νίκη που έκανε στο Γεντί Κουλέ (2-3) πλησίασε στο τρίποντο τον ΟΦΗ και έβαλε φωτιά στην μάχη της σωτηρίας, μια αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Στους 19 βαθμούς παρέμεινε ο ΟΦΗ που μετράει 9 σερί ήττες (!), στους 16 ανέβηκε η Λάρισα.

Η Λάρισα έχει ένα παιχνίδι λιγότερο, αυτό με τη Λαμία, που θα γίνει την Τετάρτη, ενώ στην τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τον Ολυμπιακό και ο ΟΦΗ αγωνίζεται με τον Αρη στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Στα παιχνίδια του Σαββάτου, τα Γιάννινα, κέρδισαν ξανά τον Παναθηναικό με 1-0 και σκαρφάλωσαν στην 8η θέση.

Ενώ, Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης, έμειναν στο 1-1.

Δείτε στα παρακάτω VIDEOS τα καλύτερα στιγμιότυπα των αναμετρήσεων.

Γιάννινα-ΠΑΟ 1-0

Μετά τις δύο διαδοχικές ήττες του από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Κύπελλο, που είχαν ως αποτέλεσμα τον αποκλεισμό του από τα ημιτελικά της διοργάνωσης εν τέλει το... κακό τρίτωσε για τον Παναθηναϊκό.

Κι αυτό γιατί οι «πράσινοι» έχασαν το Σάββατο στο στάδιο «Ζωσιμάδες» με 1-0 από τον «Άγιαξ» της Ηπείρου, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα, μη μπορώντας έτσι να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Το γκολ που έκρινε το αποψινό ματς το πέτυχε στο 19ο λεπτό ο Μιλιντσεάνου, ο οποίος μπήκε επτά λεπτά νωρίτερα είχε μπει στο παιχνίδι στη θέση του τραυματία Κρίζμαν.

Μετά την ήττα στα Γιάννενα ο Παναθηναϊκός έχασε σημαντικό έδαφος για την πρώτη τετράδα, συμπληρώνοντας τρεις αγωνιστικές μακριά από τις νίκες στο πρωτάθλημα.
Κίτρινες: Κάστρο, Παντελάκης, Λοντίγκιν - Βιγιαφάνιες, Πούγγουρας, Ενγκμπακοτό

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ (73’ Παμλίδης), Καρτάλης, Ελευθεριάδης (73’ Λιάσος), Κρίζμαν (12’ λ.τρ. Μιλιντσεάνου, 90’+1’ Εραμούσπε).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μπόλονι): Διούδης, Σάντσες, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Σανκαρέ (37’ λ. τρ. Ενγκμπακοτό), Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Καμπετσής (77’ Καρλίτος), Αϊτόρ (66’ Χατζηγιοβανης), Ιωαννίδης (66’ Μακέντα).

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 το Σάββατο στο Περιστέρι, για την 25η αγωνιστική της Super League.

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης 1-1

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με κεφαλιά του Μανούσου, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ωστόσο οι Αρκάδες πήραν τον βαθμό με το γκολ του Αλί Μπαμπά (76'), λίγο μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι καθώς ο Ιγκλέσιας, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς στο 61' αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε.
Κίτρινες: Τομάσεβιτς, Νάτσος - Ιγκλέσιας, Αλί Μπάμπα, Μπαράλες

Κόκκινες: Ιγκλέσιας (90΄, 2η κίτρινη)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Θεοδωράκης (28΄ Μανδάς), Γούτας, Μαυρομμάτης, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Σάλομον, Χαρίσης, Ούμπιντες (81΄ Χριστοδουλόπουλος), Αγκάγεφ (46΄ Νταβιώτης), Μουνίθ (67΄ Γκάλο), Μανούσος (67΄ Κωτσόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας (75΄ Γκαρσία), Άλβαρες, Χριστόπουλος, Σουάρεθ, Βαλιέντε (61΄ Βαλιέντε), Μουνάφο, Ριέρα (90΄+ Μπόρχα Φερνάντεζ), Σίτο (46΄ Λουίς Φερνάντεθ), Μπαράλες, Ρέτζις (75΄ Αλί Μπάμπα).

Read 1480 times Last modified on Monday, 08 March 2021 18:22