Μετά απο 5 συνεχόμενες νίκες, ο ΟΦΗ υπέστη ήττα-σοκ απο τα Τρίκαλα στο Γεντί Κουλέ (0-1) και έμεινε πλέον πολύ πίσω στην μάχη της διεκδίκηση της ανόδου.
Το γκολ του Γκόλια με απευθείας χτύπημα φάουλ απο πλάγια,με τη μπάλα να παίρνει περίεργη πορεία και να αιφνιδιάζει τον γκολκήπερ Στρέζο, ήταν αρκετό για να χάσει ο ΟΦΗ και τα Τρίκαλα, να πανηγυρίσουν μια ανέλπιστη νίκη στο Γεντί Κουλέ.
Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν είχε την επιθετική δύναμη και αποφασιστικότητα που χρειαζόταν για να κερδίσει το παιχνίδι.
Τα Τρίκαλα, στηρίχθηκαν στην άμυνα τους και τον τερματοφύλακα, έβαλαν ένα τυχερό γκολ και "έκλεψαν" τη νίκη.
Δείτε στο παρακάτω VIDEO απο την AFASTREAM τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:
Ηττα-ταφόπλακα στα όνειρα του ΟΦΗ
"Eίναι άδικο!" είπε ο Παπαδόπουλος!
Απαρηγόρητος ο Κώτσιος: "Ο Θεός έβαλε τη μπάλα μέσα"
Toυ Γιώργου Κορτσιδάκη
Το πρόγραμμα μέχρι την Μεγάλη Τετάρτη, ανακοίνωσε η Football League, η οποία προχώρησε στην δημοσιοποίηση του προγράμματος, για τις επόμενες 5 αγωνιστικές.
Μεταξύ αυτών ο ΟΦΗ θα παίξει δυο φορές Τετάρτη. Τη μία (22/3) στα Χανιά με τον ΑΟΧ και την άλλη (Μεγάλη Τετάρτη 12/4) με τον Πανσερραικό στις Σέρρες. Ακόμη θα παίξει μια φορά Σάββατο (8/4) με τον Αγροτικό Αστέρα στο Γεντί Κουλέ, που είναι παιχνίδι το οποίο θα καλυφθεί και τηλεοπτικά απο την ΕΡΤ3.
Ενώ δυο αναμετρήσεις θα γίνουν Κυριακή. Με την Καλλιθέα στο Γεντί Κουλέ (26/3) και τον Παναιγιάλειο στο Αίγιο (2/4).
Αυτό είναι και το μοναδικό παιχνίδι, που θα καλυφθεί τηλεοπτικά απο τα επόμενα πέντε του ΟΦΗ, στο πρωτάθλημα.
Συνολικά η κρητική ομάδα, στα 5 επόμενα παιχνίδια, έχει τρία εκτός έδρας και δυο στο Ηράκλειο.
Συγκεκριμένα, έχει εκτός έδρας τα Χανιά (22/3), τον Παναιγιάλειο (2/4) και τις Σέρρες (12/4).
Ενώ εντός έδρας θα αντιμετωπίσει την Καλλιθέα (26/3), τον Αγροτικό Αστέρα (8/4).
Αναλυτικά το πρόγραμμα του ΟΦΗ για τις επόμενες 5 αγωνιστικές:
H 22η αγωνιστική
Τετάρτη 22 Μαρτίου
Σπάρτη - Κισσαμικός (14:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Καλλιθέα - Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Άρης - Πανελευσινιακός (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
Τρίκαλα - Λαμία (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
ΑΟ Χανιά - ΟΦΗ (16:00)
Πανθρακικός - Καλλονή 0-3 α.α.
Πέμπτη 23 Μαρτίου
Αγροτικός Αστέρας - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, «Δ. Κοντικάκης»)
Η 23η αγωνιστική
Σάββατο 25 Μαρτίου
Λαμία - ΑΟ Χανιά (15:00 ΕΡΤ3, ΔΑΚ Λαμίας)
Κυριακή 26 Μαρτίου
Απόλλων Σμύρνης - Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Ριζούπολης)
Πανσερραϊκός - Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Σερρών)
Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00)
Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Αχαρνών)
Καλλονή - Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)
ΟΦΗ - Καλλιθέα (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης)
Τρίκαλα - Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Πανελευσινιακός - Πανθρακικός 0-3 α.α.
Η 24η αγωνιστική
Σάββατο 1 Απριλίου
Πανσερραϊκός - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Σερρών)
Κυριακή 2 Απριλίου
Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλονή (13:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
ΑΟ Χανιά - Άρης (15:00 ΕΡΤ3)
Αιγινιακός - Κισσαμικός (16:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Αγροτικός Αστέρας - Αχαρναϊκός (16:00, «Δ. Κοντικάκης»)
Παναιγιάλειος - ΟΦΗ (16:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Σπάρτη - Πανελευσινιακός (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Καλλιθέα - Λαμία (16:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Πανθρακικός - Τρίκαλα 0-3 α.α.
Η 25η αγωνιστική
Σάββατο 8 Απριλίου
ΟΦΗ - Αγροτικός Αστέρας (15:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Κυριακή 9 Απριλίου
Λαμία - Παναιγιάλειος (15:00 ΕΡΤ3, ΔΑΚ Λαμίας)
Απόλλων Σμύρνης - Κισσαμικός (16:00, Γήπεδο Ριζούπολης)
Αχαρναϊκός - Πανσερραϊκός (16:00, Δημ. Αχαρνών)
Καλλονή - Αιγινιακός (16:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)
Πανελευσινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (16:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
Τρίκαλα - Σπάρτη (16:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Άρης - Καλλιθέα (16:00, «Κλ. Βικελίδης»)
ΑΟ Χανιά - Πανθρακικός 0-3 α.α.
Η 26η αγωνιστική
Μεγάλη Τετάρτη 12 Απριλίου
Αχαρναϊκός - Απόλλων Σμύρνης
Κισσαμικός - Καλλονή
Πανσερραϊκός - ΟΦΗ
Αιγινιακός - Πανελευσινιακός
Αγροτικός Αστέρας - Λαμία
Αναγέννηση Καρδίτσας - Τρίκαλα
Παναιγιάλειος - Άρης
Σπάρτη - ΑΟ Χανιά
Καλλιθέα - Πανθρακικός 0-3 α.α.
Η αυλαία της 22ης αγωνιστικής στην Football league, άνοιξε το Σάββατο με τη νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-0 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας και την ήττα-σοκ του ΟΦΗ απο τα Τρίκαλα στο Γεντί Κουλέ.
O OΦΗ έμεινε 14 βαθμούς πίσω απο τον Απόλλωνα που πέρασε προσωρινά πρώτος και 13 απο τη δεύτερη Λαμία, η οποία όμως έχει ένα αγώνα λιγότερο!
Αναλυτικά:
Σάββατο 18/3
Απόλλων Σμύρνης - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (15' αυτ. Κουτσόπουλος, 55' Περογαμβράκης)
ΟΦΗ - Τρίκαλα 0-1 (63' Γκόλιας)
Κυριακή 19/3
Πανελευσινιακός-Λαμία (15.00)
Καλλονή - Άρης (15.00, ΕΡΤ-3)
Αχαρναϊκός - ΑΟ Χανιά (15.00)
Πανσερραϊκός-Καλλιθέα (15.00)
Αιγινιακός-Σπάρτη (15.00)
Αγροτικός Αστέρας-Παναιγιάλειος (15.00)
Κισσαμικός-Πανθρακικός (ματαίωση)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Απόλλων Σμύρνης 53
2. Λαμία 52
................................................
3. Άρης 44
4. ΟΦΗ 39
5. Τρίκαλα 37
6. Αγροτικός Αστέρας 36
7. Σπάρτη 31
8. Πανσερραϊκός 28
9. Παναιγιάλειος 27
10. ΑΟΧ 24
11. Αναγέννηση Καρδίτσας 22
12. Αχαρναϊκός 21
13. Καλλιθέα 19
14. Κισσαμικός 19
................................................
15. Καλλονή 15
16. Αιγινιακός 15
17. Πανελευσινιακός 10
18. Πανθρακικός -6
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (22η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Τετάρτη 22 Μαρτίου
Σπάρτη - Κισσαμικός (14:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Καλλιθέα - Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Άρης - Πανελευσινιακός (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
Τρίκαλα - Λαμία (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
ΑΟ Χανιά - ΟΦΗ (16:00, Γήπεδο Περιβολίων)
Πανθρακικός - Καλλονή ΜΑΤΑΙΩΣΗ
Πέμπτη 23 Μαρτίου
Αγροτικός Αστέρας - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, «Δ. Κοντικάκης»)