Print this page

Δοκάρι και ευκαιρίες

07 Jan 2021 Written by

Κυρίαρχος του αγώνα μετά το γκολ-πέναλτι του Στάικου στο 34' ο ΟΦΗ είχε τις ευκαιρίες στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους να καθαρίσει το παιχνίδι, απέναντι στη Λαμία.

Στο 39' ο Βούρος με κεφαλιά μετά απο κόρνερ, σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 44' και 45' οι Μπαλογιάννης και Στάρτζεον, έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για το 2-0.

Η λήξη του πρωτου 45λεπτου βρήκε τον ΟΦΗ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το πολύτιμο 1-0 και τον Περικλή Παπαπαναγή να χειροκροτεί τους παίκτες του, καθώς ο Γιώργος Σίμος, δεν είναι στον πάγκο, αλλά βρίσκεται κοντά στη γυναίκα του, η οποία είναι ετοιμόγεννη (δίδυμα).

Την ίδια ώρα, η Λαμία, παρά την αξιόλογη επιθετική της τριπλέτα (Αραμπούλι, Ντέλετιτς, Ρόμανιτς), δεν έχει καταφέρει σε καμία φάση να απειλήσει την εστία του ΟΦΗ.

Στο 36' η Λαμία ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Βούρου, μετά απο σουτ του Μπεχεράνο, αλλά ήταν ακούσιο και διαιτητής και VAR αποφάσισαν σωστά να συνεχιστεί το παιχνίδι.