Print this page

Ολα για όλα με τον Ιωνικό τα κορίτσια του ΟΦΗ μετά την ήττα (VIDEO)

07 May 2022 Written by

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισαν τα κορίτσια του ΟΦΗ, απο τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου (Μπραχάμι), στο δεύτερο μπαράζ για την άνοδο στην Α2 και πλέον χρειάζονται νίκη με καθαρό σκορ, απέναντι στον Ιωνικό την Κυριακή (8/5, 4μμ), για να πάρουν το ένα απο τα δυο εισιτήρια, για την άνοδο.

Ο Αστέρας με τη νίκη επί του ΟΦΗ, έφτασε στους 4 βαθμούς και έχει τελευταίο παιχνίδι με την ουραγό Ιριδα Αργους, ενώ ο ΟΦΗ παίζει με τον πρωτοπόρο Ιωνικό, που έχει 5 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ 3.

Στο παιχνίδι με τον Αστέρα, υπήρξαν στιγμές, όπου παίχθηκε βόλει υψηλού επιπέδου, απο τα κορίτσια των δυο ομάδων.

Ο ΟΦΗ είχε δυο άσχημα σετ, το πρώτο (25-13) και το τρίτο (25-12).

Ισοφάρισε σε 1-1 με ένα ψυχωμένο σετ (26-28), πάλεψε για το 2-2 στο τέταρτο, αλλά ο Αστέρας το πήρε 25-21.

Τα κορίτσια του Νίκου Προύφα, δεν τα παρατάνε όμως και θα παίξουν την άνοδο στο τελευταίο παιχνίδι, απέναντι στο μεγάλο φαβορί (Ιωνικός).

Ο προπονητής του ΟΦΗ Νικος Προύφας, ανέφερε μετά το παιχνίδι ότι «παίξαμε ένα δυνατό ντέρμπι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Σε κρίσιμα σημεία, ήμασταν λίγο διστακτικοί. Είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια των κοριτσιών, τα έδωσαν όλα. Δεν έχει τελειώσει τίποτα. Θα δώσουμε ότι έχουμε στο παιχνίδι με τον Ιωνικό».

Tα σετ: 25-13, 26-28, 25-12, 25-21.

Στην βαθμολογία: Iωνικός 5, Αστέρας Αγίου Δημητρίου 4, ΟΦΗ, 3, Ιρις Αργους 0.

Απο τις 4 ομάδες, οι δυο κερδίζουν την άνοδο για την Α2 βόλει γυναικών.

Δείτε παρακάτω όλο το παιχνίδι ανάμεσαστον ΟΦΗ και τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου.

Read 1403 times Last modified on Sunday, 08 May 2022 20:12