Print this page

Αποτελέσματα που...σώζουν τον ΟΦΗ στο ημίχρονο!

08 May 2021 Written by

Αποτελέσματα που ...σώζουν τον ΟΦΗ, μια αγωνιστική πριν το τέλος των πλέι-οφ, στο ημίχρονο των αγώνων!

Ο ΟΦΗ προηγείται στη Λαμία με 0-1, την ίδια ώρα που η Λάρισα χάνει στο Βόλο με 2-0 και ο Παναιτωλικός χάνει απο τον Ατρόμητο στο Αγρίνιο με 0-2!

Αν ο ΟΦΗ κρατήσει τη νίκη στη Λαμία, έχει εξασφαλίσει την σωτηρία του, αν τα αποτελέσματα δεν αλλάξουν στο δεύτερο 45λεπτο!

Με αυτά τα αποτελέσματα ο ΟΦΗ ανεβαίνει στους 31 βαθμούς, ο Παναιτωλικός μένει στους 27 και η Λάρισα στους 24!

Με το +4 απο τον Παναιτωλικό, ο ΟΦΗ δεν θα χρειαστεί τίποτα, στο τελευταίο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, στο Γεντί Κουλέ.

Ολα αυτά, επαναλλαμβάνουμε, αν μείνουν τα αποτελέσματα του πρώτου ημιχρόνου, με το διπλό του ΟΦΗ, την ήττα του Παναιτωλικού και την ήττα της Λάρισας!

Με τα αποτελέσματα αυτά, ο ΟΦΗ σώζεται, η Λάρισα υποβιβάζεται και ο Παναιτωλικός οδηγείται στο μπαράζ.