Print this page

Φύλακας άγγελος του ΟΦΗ ο Βάτερμαν-Επιασε πέναλτι στο 1-1 με τον ΠΑΟ

18 Oct 2020 Written by

Ο 36χρονος Ολλανδός τερματοφύλακας του ΟΦΗ Βάτερμαν, παίζει...μόνος του τον Παναθηναικό στο Γεντί Κουλέ.

Στο 54’ ο έμπειρος τερματοφύλακας «ψάρεψε» τον Μακέντα απο τα 11 βήματα και απέκρουσε το πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο Μεγιάδο, πάνω στον Μακέντα.

Ετσι, έμεινε το 1-1 στο παιχνίδι.

Στο 49’ ο Παναθηναικός ισοφάρισε σε 1-1 με το γκολ του Καρλίτος, στην μοναδική φάση που νικήθηκε ο Βάτερμαν, ο οποίος έχει κατεβάσει τα ρολά.

Ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ είναι πρωταγωνιστής σε τρια τετ-α-τετ των πρασίνων στο παιχνίδι και κάνει την καλύτερη εμφάνιση με τη φανέλα του ΟΦΗ.

Ο Παναθηναικός ισοφάρισε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (49’ Καρλίτος) το γκολ του Στάρτζεον (37’ το 1-0).

Οι πράσινοι μέσα σε 4 λεπτά πήγαν να κάνουν την ολική ανατροπή και μετά το γκολ στο 49’ είχαν την μεγάλη ευκαιρία για το 1-2, αλλά ο Βάτερμαν ήταν ο φύλακας άγγελος του ΟΦΗ.