Print this page

Ο ΟΦΗ ξαναέγινε ομάδα

14 Jan 2023 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

Οπως και στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό (1-1), έτσι και στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ (0-0), ο ΟΦΗ έδειξε ότι ξαναγίνεται ανταγωνιστική ομάδα.

Στα χέρια του Νταμπράουσκας, ο ΟΦΗ που προκαλούσε θλίψη στον πρώτο γύρο, είναι πλέον μια ομάδα που απαγορεύεται να υποτιμήσεις.

Αν το κάνεις, θα το πληρώσεις ακριβά.

Ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός, ίδρωσε στο 97' να πάρει την ισοπαλία απο τον ΟΦΗ, με το γκολ του Ιωαννίδη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΠΑΟΚ είδε το χάρο με τα μάτια του, στο 93' όταν σε μια άριστη κόντρα του ΟΦΗ, ο Περέα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και έτσι η "κηδεία" στην Τούμπα, δεν έγινε.

Νωρίτερα βέβαια, χρειάστηκε ο ΟΦΗ να παρουσιάσει μια άμυνα απο ατσάλι με την αναιμική επίθεση του ΠΑΟΚ, να μην μπορεί να βρεί λύσης στο 3-5-2 του Νταμπράουσκας.

Και όπου η άμυνα, δεν ήταν εκεί, υπήρχε ο κέρβερος Μανδάς, ο οποίος στο 92' κάνει την επέμβαση του αγώνα στο σουτ του Ολιβέιρα.