Αδικήθηκε ο ΟΦΗ-Δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ του Μανούσου (VIDEO)

29 Sep 2020 Written by

Κακώς μέτρησε το γκολ του Ατρομήτου (Μανούσος) στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ, μας ενημερώνει ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ, σε μια φάση που σήκωσε...σκόνη στο παιχνίδι θρίλερ του Γεντί Κουλέ.

Σύμφωνα με τον Κλάτενμπεργκ, τον Αγγλο αρχιδιαιτητή, ο Γιαννούλης δεν έχει πρόθεση να κάνει πάσα στον σκόρερ Μανούσο, απλά προσπαθεί να διώξει την μπάλα που έχει κατεύθυνση προς το τέρμα.

Αρα, αυτό σημαίνει ότι ο σκόρερ του Ατρομήτου, που ήταν σε αντικανονική θέση, έπρεπε να υποδειχθεί οφσάιντ και το γκολ να μην μετρήσει!

Μάλιστα ο Κλάτενμπεργκ τονίζει ότι, θα δοθεί οδηγία για την φάση αυτή προς τυς διαιτητές, για ανάλογες περιπτώσεις.

Ο Μανούσος, θα ήταν σε κανονική θέση και το γκολ του θα έπρεπε να μετρήσει, ΜΟΝΟ αν ο Γιαννούλης, έκανε λάθος πάσα και όχι ένα διώξιμο της μπάλα.

Αρα, ο ΟΦΗ, σύμφωνα με τον Κλάτενμπεργκ, αδικήθηκε στην συγκεκριμένη φάση και ο Ατρόμητος, δεν θα έπρεπε να προηγηθεί με 0-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Εκείνο, που δημιουργεί εύλογες απορίες, είναι το γεγονός ότι τόσο ο διαιτητής, όσο και οι διαιτητές του VAR, επιμένουν στο ότι η μπάλα πηγαίνει στον Μανούσο, απο αντίπαλο (Γιαννούλη) και ενδιαφέρονται καν στο θέμα της πρόθεσης, που θίγει ο Κλάτενμπεργκ.