fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Το respect του Σίμου στους παίκτες του ΟΦΗ και οι γενναίοι του Κάναντι

27 Sep 2020 Written by

Ο ΟΦΗ ισοφαρίστηκε στο 93’ απο τον Ατρόμητο, που εκείνη τη στιγμή έπαιζε με δέκα παίκτες στο Γεντί Κουλέ (2-2) και έχασε την μεγάλη ευκαιρία μετά τη Λαμία, να πανηγυρίσει τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.
Παρά την πίκρα του για την ισοφάριση στο φινάλε, ο Γιώργος Σίμος, συνεχάρη τους παίκτες του, μετά το τέλος του αγώνα.
«Respect στους παίκτες μου για την προσπάθεια τους. Είμαι περήφανος, γιατί πολύ γρήγορα δείχνουν τι μέλλον έχουμε» είπε ο Σίμος στις δηλώσεις του στη Nova. «Ημασταν πιο γενναίοι στο γήπεδο μετά το 2-1. Είχαμε ευκαιρίες με το Μανούσο, να πάρουμε και τη νίκη» ανέφερε ο τεχνικός του Ατρομήτου Νταμίρ Κάναντι.
Αναλυτικά οι αναφορές του Γιώργου Σίμου:

«Tο σημαντικό είναι ότι η ομάδα μας, είχε πολύ καλή απόδοση. Εκπληκτικό τo πρώτο ημίχρονο, αλλά παρόλα αυτά μείναμε πίσω στο σκόρ.
Παίξαμε με καρδιά στο δεύτερο ημίχρονο και το γυρίσαμε. Σε μια στιγμή δεχθήκαμε την ισοφάριση. Θα μάθουμε απο αυτά, να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι σε αυτές τις φάσεις.
Εγινε μεγάλη προσπάθεια απο τους παίκτες να γυρίσουν το παιχνίδι.
Είναι λογικό στο τέλος να έχουμε αυτήν την εικόνα.
Είμαι περήφανος, γιατί πολύ γρήγορα δείχνουν τι μέλλον έχουμε.
Το γκρουπ γεμίζει σιγά-σιγά. Μετά τη διακοπή θα δουλέψουμε.
Respect στους παίκτες μου και αυτό κρατάω».
Ο προπονητής του Ατρομήτου Νταμίρ Κάναντι, ανέφερε ότι «μετά το 2-1 χάσαμε μεγάλες ευκαιρίες με τον Μανούσο για να κερδίσουμε το απιχνίδι.
Το σημαντικό είναι ότι το πιστέψαμε με δέκα παίκτες και είμαι περήφανος που πήραμε τον βαθμό.
Ημασταν πιο γενναίοι μέσα στο γήπεδο μετά το 2-1".