Tρομερή ανατροπή με Σαρδινέρο - Δυο γκολ σε 7 λεπτά ο ΟΦΗ!

27 Sep 2020 Written by

Τρομερή ανατροπή, μέσα σε 7 λεπτά με σκόρερ τον Σαρδινέρο ο ΟΦΗ, στο δεύτερο ημίχρονο, κόντρα στον Ατρόμητο (0-1 ημίχρονο).

To 0-1 του ημιχρόνου, γίνεται 2-1 για τον ΟΦΗ, με δυο γκολ του Ισπανού επιθετικού.

Στο 49' μετά απο ασίστ του Ναμπί, ο Σαρδινέρο δεν αστοχεί στο τετ-α-τετ και πλασάρει σωστά για το 1-1.

Στο 56' ξανά ο Σαρδινέρο, έφυγε στην κόντρα επίθεση και πλάσαρε ιδανικά τον Γιαννιώτη για το 1-2, μέσα σε αποθέωση για τον ΟΦΗ, ο οπο'ίος έκανε εκπληκτικό ξεκίνημα στο δεύτερο 45λεπτο.

Τα τρία γκολ, με τον ΟΦΗ στο φετινό πρωτάθλημα, έφτασε ο Σαρδινέρο, ο οποίος σκόραρε και στη νίκη του ΟΦΗ, στη Λαμία.

Ιδανικό το ξεκίνημα για τον Ισπανό επιθετικό, ο οποίος στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, αγωνίστηκε στην κορυφή της επίθεσης.