koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Χαμός στο Γεντί Κουλέ: Δοκάρι, ακυρωθέν γκολ και ευκαιρίες ο ΟΦΗ-Γκολ ο Ατρόμητος

27 Sep 2020 Written by

Aδικεί τον ΟΦΗ το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου με τον Ατρόμητο.

Δοκάρι, ακυρωθέν γκολ και χαμένες ευκαιρίες ο ΟΦΗ στο πρώτο 45λεπτο.

Σκοράρει, σε μια φάση ο Ατρόμητος!

Πήρε φωτιά το VAR, καθώς με υπόδεικη του ακυρώθηκε το γκολ του ΟΦΗ και μέτρησε το γκολ του Ατρομήτου!

Ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά:

Στο 41' του αγώνα, ο ΟΦΗ είχε την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, απέναντι στον Ατρόμητο, αλλά η μπάλα μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Ναμπί, κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

Το φάουλ ήταν σε ιδανική θέση για το Ναμπί, αλλά η μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ χάθηκε.

Μάλιστα ο μίστερ φάουλ του ΟΦΗ, χτύπησε το φάουλ δυο φορές.

Στην πρώτη, κινήθηκε το τείχος και ο δαιτητής υπέδειξε επανάλληψη.

Στην δεύτερη, που ήταν καλύτερη εκτέλεση, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

Δεν ήταν όμως μόνο αυτή, η μεγάλη στιγμή του ΟΦΗ στο παιχνίδι.

Στο 44' ο ΟΦΗ σκοράρει με τον Σαρδινέρο, μετά απο εξαιρετική ασίστ του Ουες, αλλά ο τελευταίος με υπόδειξη VAR φαίνεται να είναι (για λίγο) σε αντικανονική θέση και το γκολ ακυρώνεται, σε μια εξαιρετική επίθεση για την κρητική ομάδα.

Ο Ατρόμητος σκοράρει στο 45' με τον Μανούσο (0-1), σε μια φάση που και πάλι χρειάστηκε η υπόδειξη του VAR για να μετρήσει το γκολ, το οποίο αρχικά ακυρώθηκε, αλλά μετά φαίνεται ότι ο Μανούσος δέχεται την μπάλα απο αντίπαλο (Γιαννούλη).

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, μετά το 0-1, ο ΟΦΗ έχει και πάλι μια μεγάλη φάση με το Ναμπί να σουτάρει μέσα απο την περιοχή και τον Γιαννιώτη με εκπληκτική επέμβαση να κρατάει το 0-1, μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.