Με τον Ιωνικό στο Παγκρήτιο στάδιο, θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του, στην Σούπερ Λίγκ 2 ο Εργοτέλης, όπως αναδείχθηκε απο την κλήρωση του πρωταθλήματος.
Τα Χανιά, υποδέχονται τη Δόξα Δράμας, που έχει στην τεχνική ηγεσία τους γνώριμους μας Θανάση Κολιτσιδάκη και Πέτρο Μαρινάκη.
Ενώ ο ΟΦΙεράπετρας, στην ιστορική του πρεμιέρα στην κατηγορία, υποδέχεται τον Διαγόρα στο Βουζουνεράκειο.
Αυτές οι τρείς ομάδες, εκπροσωπούν το νησί στην κατηγορία.
Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με πλει-οφ και πλέι-άουτ και θα ξεκινήσει στις 24 Οκτωβρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκ 2:
1η Αγωνιστική - 12η
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικος
*Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη (αναβολή – θα διεξαχθεί σε άλλη ημερομηνία)
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
ΟΦ Ιεράπετρας - Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός - Χανιά
Διαγόρας - Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας - Εργοτέλης
Τρίκαλα - Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη - Ιωνικός
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Καραϊσκάκης Άρτας - Χανιά
Παναχαϊκή - ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης - Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας - Διαγόρας
Ξάνθη - Δόξα Δράμας
Ιωνικός - Τρίκαλα
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Παναχαϊκή - Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά - Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας - Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός - Ξάνθη
Διαγόρας - Ιωνικός
Τρίκαλα - Δόξα Δράμας
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Καραϊσκάκης Άρτας - Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή
Ξάνθη - Χανιά
Ιωνικός - ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα - Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας - Διαγόρας
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης - Ξάνθη
Παναχαϊκή - Ιωνικός
Χανιά - Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας - Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός - Διαγόρας
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Καραϊσκάκης Άρτας - Ξάνθη
Ιωνικός - Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα - Εργοτέλης
Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή
Διαγόρας - Χανιά
Λεβαδειακός - ΟΦ Ιεράπετρας
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η
Ιωνικός - Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη - Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας
Εργοτέλης - Διαγόρας
Παναχαϊκή - Λεβαδειακός
Χανιά - ΟΦ Ιεράπετρας
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η
Καραϊσκάκης Άρτας - Τρίκαλα
Δόξα Δράμας - Ιωνικός
Διαγόρας - Ξάνθη
Λεβαδειακός - Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας - Εργοτέλης
Χανιά - Παναχαϊκή
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η
Δόξα Δράμας - Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα - Διαγόρας
Ιωνικός - Λεβαδειακός
Ξάνθη - ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας - Χανιά
Εργοτέλης - Παναχαϊκή
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η
Διαγόρας - Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας - Τρίκαλα
Χανιά - Ιωνικός
Παναχαϊκή - Ξάνθη
Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας