Mεγάλο βήμα πρόκρισης ο Ολυμπιακός (VIDEO)

24 Sep 2020 Written by

Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 της Ομόνοιας στο «Γ. Καραϊσκάκης» και απέκτησε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης για τους ομίλους του Champions League.

Το σκορ άνοιξε στο 69’ ο Βαλμπουενά με πέναλτι, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελ Αραμπί σημείωσε ένα όμορφο και δύσκολο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Η πρόκριση θα κριθεί πλέον στο ματς ρεβάνς στο «ΓΣΠ» την Κύπρου, την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου.

Κίτρινες κάρτες: Σεμέδο – Βίτορ Γκόμες, Λούφτνερ, Μποτεάκ, Λέτσγιακς

Κόκκινες κάρτες: –

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Ραφίνιο, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Φορτούνης (59′ Ελ Αραμπί), Μασούρας (59′ Ραντζέλοβιτς), Χασάν (76′ Εμβιλά).

Στον πάγκο: Τζολάκης, Καφού, Μπρούνο, Σισέ.

Ομόνοια (Μπεργκ): Φαμπιάνο, Χουμποτσάν, Λούφτνερ, Λανγκ, Λέτσγιακς, Μποτεάκ (87′ Λοΐζου), Τζόρντι Γκόμεθ, Βίτορ Γκόμες, Παπουλής (81′ Ασαντέ), Σένε (46′ Ντουρίς), Τιάγκο.

Στον πάγκο: Παναγή, Τζιόνης, Κούσουλος, Μαυρίας.

Δείτε το video με τα γκολ της αναμέτρησης.

Read 371 times Last modified on Thursday, 24 September 2020 10:35