fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Ωραία γκολ απο το τοπικό (VIDEO)

09 Dec 2019 Written by

Δαμάστα και Αλμυρός συνέχισαν με νίκες στην 14η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ. Η Δαμάστα πήρε σπουδαίο διπλό στο Ζαρό (1-3) και παραμένει στο +6, ενώ ο Αλμυρός κέρδισε με 4-0 το Τυμπάκι.

Κοντά στους δυο πρωτοπόρους και ο Ρωμανός, που κέρδισε με 1-0 τον ΟΦΑ και είναι σταθερά στην τρίτη θέση.

Δείτε στα παρακάτω VIDEOS στιγμιότυπα απο τα παιχνίδια Ζαρός-Δαμάστα 1-3, Ρωμανός-ΟΦΑ 1-0 και Ανθεστίων-ΠΑΝΟΜ 2-1.

Στο παιχνίδι Ζαρός-Δαμάστα, οι πρωτοπόροι πέρασαν από μία έδρα όπου οι γηπεδούχοι δεν είχαν ηττηθεί στον α’ γύρο και παράλληλα επανήλθαν στις νίκες μετά τις δύο λευκές ισοπαλίες με Ρωμανό και ΑΕ Κατσαμπά.

Η Δαμάστα ήταν εκπληκτική στο α’ ημίχρονο όπου σημείωσε και τα τρία γκολ της αναμέτρησης. Στο 22ο λεπτό μετά τη σέντρα του Τριανταφύλλου η μπάλα δεν απομακρύνθηκε από τα καρέ του Ζαρού, ο Καστελλιανάκης συνδυάστηκε ωραία με τον Μαρκάκη και εκείνος έκανε το 0-1 για την Δαμάστα. Παίζοντας με εξαιρετική ψυχολογία, η Δαμάστα βρήκαν άλλα δύο γκολ στο α’ ημίχρονο «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη. Στο 42’ ο Αριστεινίδης βρήκε ωραία τον Καστελλιανάκη και εκείνος σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή κάνοντας το 0-2 ενώ πανέμορφο ήταν το τρίτο γκολ δύο λεπτά αργότερα. Ο Μαρκάκης έκλεψε τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, έδωσε στον Μιγκέλ Ολιβέιρα και εκείνος αφού άδειασε όλη την άμυνα του Ζαρού σημείωσε το 0-3.
ΖΑΡΟΣ (Δημήτρης Κόκκινος): Χατζιδάκης, Καραμανιτάκης(70’ Κουρουθιανάκης), Μητρόπουλος (70’ Καλεμάκης), Γκλεζάκος, Λαδιανός (60’ Ανδρεαδάκης), Μόντι, Φραγκιαδουλάκης, Λέσι, Παραθύρας, Χριστοφοράκης, Αναγνωστάκης
ΔΑΜΑΣΤΑ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Δημαράκης, Παπαδομιχελάκης, Αναστασιάδης, Δουλγεράκης, Αποστολάκης, Μαρκάκης, Αριστεινίδης (75’ Βερούσι), Καουκάκης, Ολιβέιρα (85’ Μπενάλντο), Καστελλιανάκης (80’ Κεφαλούκος), Τριανταφύλλου (65’ Τζουβάρας).