KORTS SKAI 340x150

Γ' Εθνική: Eπεισόδια και παιχνίδια-θρίλερ!

15 Oct 2017 Written by

Τα είχε...όλα η 3η αγωνιστική στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής, όπου συμμετέχουν και οι κρητικές ομάδες. Παιχνίδια-θρίλερ, αλλά και σοβαρά επεισόδια στο γήπεδο του Ταύρου, όπου η ομάδα της ΑΕ Μυλοποτάμου (Ρέθυμνο) καταγγέλει προπηλακισμούς και εισβολή φιλάθλων στα αποδυτήρια της ομάδας, ενώ υποστηρίζουν ότι παίκτες της ομάδας του Ρεθύμνου πήγε στο νοσοκομείο.
Στο εν λόγω παιχνίδι, η ΑΕ Μυλοποτάμου γνώρισε την ήττα με 3-0.
Ο Ηρόδοτος με γκολ του Ετόφ στο 95' κέρδισε τον Αγιο Ιερόθεο με 1-0 και ευνοήθηκε απο το ρεπό του Αιγάλεω, παραμένοντας μόνος πρώτος στη βαθμολογία!
Πολύτιμη ισοπαλία πήρε ο ΠΟΑ, στην Κηφισιά (0-0), ενώ ο ΟΦΙεράπετρας πήρε το κρητικό ντέρμπι επί της Παλαιόχωρας στα Χανιά με 0-2 και επιβεβαίωσε ότι είναι μια υπολογίσιμη ομάδα.
Ο Ηρόδοτος επικράτησε στο 95' του Άγιου Ιερόθεου, με «χρυσό» σκόρερ τον Ετόφ και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στις καθυστερήσεις πήρε έστω το "Χ" ο Ερμής Ζωνιανών, στο εντός έδρας 1-1 με τον Ηλυσιακό!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής:
Ηρόδοτος – Άγιος Ιερόθεος 1-0
Φωστήρας – ΑΕ Μυλοποτάμου 3-0
Κηφισιά – ΠΟ Ατσαλένιου 0-0
Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 1-1
Παλαιόχωρα – ΟΦ Ιεράπετρας 0-2
Ρεπό: Αιγάλεω
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρόδοτος 7

2.ΟΦΙ 6

3.Φωστήρας 4

4.Ερμής Ζ. 4

5.Αιγάλεω 4

6.Κηφισιά 3

7.Ηλυσιακός 2

8.ΠΟΑ 2

9.Παλαιόχωρα 2

10.ΑΕ Μυλοποτάμου 2

11.Άγιος Ιερόθεος

H επόμενη αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών-Ηρόδοτος
Αγιος Ιερόθεος-Παλαιόχωρα
Ηλυσιακός-Αιγάλεω
Ιεράπετρα-Φωστήρας
ΠΟΑ-ΑΕ ΜΥλοποτάμου

Τα αποτελέσματα των άλλων ομίλων
1ος όμιλος
ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-1
ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 4-0
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3
Ελπίς Σκουτάρεως – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Αετός Ορφανού 1-0
Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0
2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου – Εδεσσαϊκός 3-0
Αγροτικός Αστέρας – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-1
ΦΑΣ Νάουσα – Πιερικός 3-0
ΑΕ Καρίτσας – Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0-2
ΑΟ Καρδίας – Κιλκισιακός 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Ηρακλής 1-2
Αλμωπός Αριδαίας – Καμπανιακός 1-1
Ρεπό: Μακεδονικός
3ος όμιλος
ΑΕΠ Καραγιαννίων – Πανλευκάδιος 0-0
Καστοριά – Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1
ΑΕ Λευκίμμης – Σκουφάς Κομποτίου 0-0
Τηλυκράτης – Νέος Αμφίλοχος 0-3
Θεσπρωτός – Ερμής Αμυνταίου 4-0
Μακεδονικός Φούφα – Αστέρας Παραποτάμου 1-0
Ρεπό: Δόξα Κρανούλας
4ος όμιλος
Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΟ Θήβα 2-4
Αμβρυσσέας – Ρήγας Φεραίος 1-2
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0
ΑΠΟΚ Βελούχι – Αλμυρός ΓΣ 1-2
Βόλος ΝΠΣ – ΑΟ Σελλάνων 4-1 (Σάββατο, 14/10, 16:00)
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Φαρσάλων 4-1 (Σάββατο, 14/10, 16:00)
5ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2
Λεωνίδιο – Παναρκαδικός 0-3
Ζάκυνθος – Πανηλειακός 0-3
Καλαμάτα – Παμβουπρασιακός 2-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0
Αχαϊκή – Παλληξουριακός 3-1
6ος όμιλος
Προοδευτική – Εθνικός 0-0
Ιάλυσος Ρόδου – ΑΟ Ζευγολατιού 4-1
ΑΣ Ρόδος – ΑΟ Λουτράκι 1-0
Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Ιωνικός 0-1
Πέλοπας Κιάτου – Διαγόρας Ρόδου 0-0
Ρεπό: ΑΠΟ Κερατσίνι
7ος όμιλος
Αήττητος Σπάτων – Πανθηραϊκός 2-1
Ταμυναϊκός – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 0-0
ΑΕ Ερμιονίδας – Ερμής Κιβερίου 1-1
Τρίγλια Ραφήνας – ΑΟ Χαλκίς 1-2
Παναργειακός – Θύελλα Ραφήνας 1-0
Ρεπό: Αιολικός

Read 133 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio