«Ξύπνησε» αργά στα Τρίκαλα ο ΟΦΗ-Ηττα και μέτρια εμφάνιση!

08 Dec 2016 Written by

Ο ΟΦΗ έκανε μέτρια εμφάνιση στα Τρίκαλα και γνώρισε την ήττα με 1-0, στο παιχνίδι με το οποίο ολοληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Football  League.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του ΟΦΗ στο πρωτάθλημα, μετά τις δυο ισοπαλίες με Κισσαμικό και Καλλονή και τη νίκη επί της Ελευσίνας. Ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριος και οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες. Παρ' όλα αυτά η κρητική ομάδα πήγε στα αποδυτήρια με το «μηδέν» (0-0).

Στην επανάλληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν στο 47' με τον Γιαννιτσάνη και να μπούν μπροστά στο σκορ. Ο ΟΦΗ «ξύπνησε» μετά το 70' δημιουργησε κάποιες ευκαιρίες να σκοράρει με μεγαλύτερη εκίνη του Βουό στο 89' αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει τίποτε απο το παιχνίδι.

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Πάτρας, Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Τέταρτος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γ. Γεωργιάδης): Σιδεράκης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Λεάντρο Πίντο, Βέρτζος, Μουμίν, Δούκακης (63' Κουσκουνάς), Ριζογιάννης, Γιαννιτσάνης, Στογιάνοβιτς (46' Στεφάνοβιτς), Μπαϊκαρά (70' Σερζίνιο)

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Δαύκος, Νάστος, Μιλοσάβλιεβ (74' Μάνος), Όστοϊς, Βουό, Χαντί (62' Όγκμποε), Μπουρσέλης (42' Ράντι), Κομεσίδης, Αντούκορ, Κιάσσος, Βαλλιάνος.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

24': O Γιαννιτσάνης έκανε το σουτ, αλλά ο Δαύκος έκανε σε εξαιρετική απόκρουση.

28': Ο Δαύκος τροφοδότησε απρόσεκτα τον Κομεσίδη, ο Δουκάκης έκλεψε την μπάλα, γύρισε στον Γιαννιτσάνη, ο οποίος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την κενή εστία του ΟΦΗ. Κι αυτό γιατί ο Νάστος απομάκρυνε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

32': O Γιαννιτσάνης επιχείρησε το σουτ με την μπάλα να περνά δίπλα από την εστία του Δαύκου.

34': O Στογιάνοβιτς έκανε τη σέντρα, ο Δουκάκης έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

50': O Ριζογάννης έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
53' O Δάφκος μπλόκαρε τη μπάλα στο σουτ του Μπαϊκαρά.
47': Το 1-0 για τα Τρίκαλα. Ο Μουμίν κανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μπαϊκαρά πήρε την πρώτη κεφαλια και τροφοδότησε τον Γιαννιτσάνη κι αυτός με δεύτερη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0).

71': Ο Βαλλιάνος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Βουό πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Σιδεράκης ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε την μπάλα.
76': O Ράντι εκτέλεσε το κόρνερ, ο Όγκμποε έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Σιδεράκης μπλόκαρε και πάλι.

82': O Βαλλιάνος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ράντι έγινε κάτοχος της μπάλας, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

85': O Ριζογιάννης επιχείρησε το σουτ, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Δαύκου.

89': Mεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σιδεράκης απέκρουσε με εντυπωσιακό τρόπο την κεφαλιά του Πατρίκ Βουό.
90' Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα στην κόντρα επίθεση, με τον Δάφκο να διώχνει το πλασέ του Κουσκουνά.

Read 2905 times Last modified on Friday, 09 December 2016 10:12