Σοβαρότητα και καλό «πάσινγκ-γκέιμ» απο τον ΟΦΗ

08 Oct 2016 Written by

Οι παίκτες του ΟΦΗ συμπληρώνουν 3 μήνες προετοιμασίας, καθώς το πρωτάθλημα της Football league, έχει αργήσει να ξεκινήσει, έχουν ...βαρεθεί να παίζουν φιλικά παιχνίδια, αλλά αυτό δεν φαίνεται στο γήπεδο!

Στο φιλικό με τον Πανθηραικό (ομάδα Γ' Εθνικής), που έγινε το Σάββατο (8/10) στο Γεντί Κουλέ, ο ΟΦΗ ήταν και πάλι σοβαρός, είχε εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, ενώ πέτυχε και τρία υπέροχα τέρματα, τα οποία και χειροκρότησαν οι 1000 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο του ΟΦΗ.

Ο Νίκος Νιόπλιας είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του και εισέπραξε θετική εικόνα απο τους Μπουρσέλη και Μιλοσάβλιεφ, οι οποίοι προερχόταν απο τραυματισμό, αλλά και απο τον Δημήτρη Μάνο, ο οποίος πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, τα δυο απο τα τρία γκολ του ΟΦΗ, μετά απο ισάριθμες ασίστ του Μιλοσάβλιεφ.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 20' με τον Χαντί, ο οποίος δέχθηκε την μπάλα ετά απο...τακουνάκι του Βουό, σε μια φάση, που χάθηκε η μπάλα, απο την καλή κυκλοφορία των παικτών του ΟΦΗ.

Ο Νίκος Νιόπλιας στο 60' έκανε 10 αλλαγές (κράτησε στο 90λεπτο μόνο τον Οστοιτς) και εισέπραξε θετική εικόνα και απο τους παίκτες που μπήκαν με τον Μάνο να σκοράρει στο 63 και 67' και να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Η καλή κυκλοφορία της μπάλας και η σοβαρότητα στο παιχνίδι του ΟΦΗ ήταν σε ένα ακόμη παιχνίδι το σήμα κατατεθέν της κρητικής ομάδας, η οποία περιμένει τις εξελίξεις για να δεί αντο πρωτάθλημα της Football league ξεκινήσει την επόμενη εβδομάδα ή αν θα πρέπει να συνεχίσει και με άλλους φιλικούς αγώνες.

Διαιτητής: Βισκαδούρος . Βοηθοί: Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης

ΟΦΗ: Δάφκος (59' Παπαδάκης), Κώτσιος (59' Φαζός), Βαλλιάνος (59' Τουγλής), Οστοιτς, Βουό (59' Μάνος), Χαντι (59' Ογκμποε), Μίκιτς (59' Κομεσίδης), Μπουρσέλης (59' Μανιαδής), Κοιλιάρας (59' Βρετός), Αντουκόρ (59' Χίσι), Μασάδο (59' Μιλοσάβλιεφ).

Πανθηραικός: Πουρής, Κωλέτσης, Καλαγκάνης,Κουμπαρούλης, Σαββίδης (76' Κορτσινίδης), Λούκας,Φύτρος (64' Ζώνας), Μπακάκης, Παπίτσας, Περιάλης, Γαρυφαλόπουλος (51' Μωραίτης).

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

10' Το πρώτο σούτ για τον ΟΦΗ. Σούτ του Χαντί η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια.

15' Παράλληλη σέντρα-σούτ του Χαντί, η μπάλα φεύγει άουτ. Δεν πρόλαβε να μπεί στην φάση ο Βουό.

20' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Μπουρσέλης βγάζει στον Βουό, αυτός με ...τακουνάκι βγάζει μόνο τον Χαντί με τον τερματοφύλακα, ο μέσος του ΟΦΗ πλασάρε σωστά και ανοίγει το σκόρ. Ωραίο γκολ για τον ΟΦΗ σε μια φάση που «χάθηκε» η μπάλα.

30' Ωραια επέμβαση του γκολκήπερ Πουρή σε δυνατό σούτ του Μασάδο απο το ύψος της περιοχής.

32' Νέα μεγάλη επέμβαση του γκολκήπερ Πουρή, σε ωραία κίνηση και δυνατό σούτ του Βουό μέσα απο την περιοχή.

56' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Μασάδο, η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

63' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος βγάζει για τον Μάνο στο πέναλτι και αυτός με ωραία προσποίηση και εξαιρετικό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (2-0).

65' Εντυπωσιακή επέμβαση του νεαρού τερματοφύλακα του ΟΦΗ Παπαδάκη, σε σούτ του Μωραίτη.

67' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Νέα ωραία ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος βγάζει έτοιμο γκολ στον Μάνο, που πλασάρει σωστά και στενει τη μπάλα στα δίχτυα!!!

77' Ο βοηθός σταματάει τον Μάνο με οφσάιντ, με τον επιθετικό του ΟΦΗ απέναντι απο το τερματοφύλακα να στέλνει τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

82' Νέα καλή επέμβαση του γκολκήπερ  του ΟΦΗ Παπαδάκη, σε σούτ του Περιάλη.

86' Μεγάλη επέμβαση του Πουρή σε σούτ του Βρετού μέσα απο την περιοχή.

Read 2837 times Last modified on Wednesday, 12 October 2016 20:16