Εμειναν στο «μηδέν» Κισσαμικός και ΑΟΧανιά

24 Sep 2016 Written by

Δεν υπήρξε νικητής στη φιλική αναμέτρηση του Κισσαμικού με τον Α.Ο. Χανιά (0-0)στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίων, η οποία είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα.
Αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες για κάποιο γκολ, με τον Κισσαμικό να απειλεί στο 42’ με τον Θέο και στο 78’ με τον Ποκόνγκ. Και ο ΑΟΧανιά όμως είχε τρείς  ευκαιρίες με τον Λύρα στο πρώτο 18λεπτο και μια με τον Μάνιας στην επανάληψη.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Σινιοράκης-Μαρνέζος

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Παγώνης, Παντελάκης, Σταθάκης, Κουρέλλας (81’ Τσοντάκης), Σελινιωτάκης, Γκούμας (78’ Ενγκουέμ), Τιάγκο Σίλβα, Θέος (85’ Αντωνιάδης), Μαρτίνεθ (60’ Μάντζης), Μίλιτς (71’ Ποκόνγκ).
Α.Ο. Χανιά (Αντώνης Δρακόπουλος): Αθανασίου (89’ Γιαρμάς), Ζέρης, Ρούνιτς, Ηρακλής, Δαμιανάκης (53’ Θεολόγου), Τσουκάνης (78’ Σιάννης), Φουρλάνος, Γκεμίσης, Μάνιας (88’ Μέρο), Λύρας (68’ Βαλισέντι), Σταματής (57’ Αποστολόπουλος, 63’ λ.τρ. Βαρούχας).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ο προπονητής του ΑΟΧανιά Αντώνης Δρακόπουλος, ανέφερε για το παιχνίδι ότι  "είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο την απόδοση των παικτών. Κάναμε αρκετές ευκαιρίες, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει τουλάχιστον δυο γκολ. Το σημαντικό είναι, ότι η ομάδα έτρεξε και όλοι οι παίκτες έπαιξαν παθιασμένα. Η δουλειά συνεχίζεται και ευελπιστούμε στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, να είμαστε όσο το δυνατό πιο έτοιμοι γίνεται", δήλωσε ο τεχνικός του ΑΟΧ Αντώνης Δρακόπουλος μετά το τέλος του αγώνα.
Άτυχος στάθηκε ο Κώστας Αποστολόπουλος, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα, λίγα λεπτά αφότου αντικατέστησε τον Σταματή.

Οι φάσεις του αγώνα
9’ Φάουλ του Μάνιας η μπάλα "ξυρίζει" το κάθετο δοκάρι και καταλήγει άουτ.
10’ Ο Λύρας στην πλάτη της άμυνας πλασάρει άουτ.
12’ Κόρνερ του Θέου κεφαλιά του Σταθάκη μπλοκάρει ο Αθανασίου.
18’ Ο Λύρας μόνος απέναντι από τον Λαζαρίδη πλασάρει για να μπλοκάρει ο έμπειρος τερματοφύλακας.
42’ Ο Θέος πασάρει στον Τιάγκο το σουτ του οποίου αποκρούει ο Αθανασιου.
49’ Στην πλάτη της άμυνας ο Θέος σουτάρει ψηλά άουτ.
60’ Σέντρα του Παγώνη ο Φουρλάνος προσπάθησε να διώξει προ του Θέου, η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα και ο Αθανασίου μπλόκαρε.
71’ Ωραία ενέργεια του Βαρούχα και γύρισμα στην περιοχή, ο Ρούνιτς δεν μπορεί να σουτάρει και ο Μάνιας από καλή θέση με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
78’ Μπαλιά του Σταθάκη για τον Παγώνη, που μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει στον Ποκόνγκ, το σουτ του οποίου φεύγει άουτ.

Read 1552 times Last modified on Saturday, 24 September 2016 22:55