Δίδυμο φωτιά Περογαμβράκη και Σαχινίδη ο ΟΦΗ με την Επισκοπή (4-0)

08 Nov 2015 Written by

Σε ρυθμό ρελαντί ο ΟΦΗ, επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας εύκολα την Επισκοπή με 3-0 στο γήπεδο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης. Κέρδος για τον ΟΦΗ η εμφάνιση του Βασίλη Σαχινίδη. Ο επιθετικός του ΟΦΗ πέτυχε 2 γκολ, είχε και ένα δοκάρι και μαζί με τον Περογαμβράκη (2 γκολ) οδήγησαν τον ΟΦΗ σε ένα εύκολο απόγευμα.

Η Επισκοπή του Τάκη Γκώνια δεν μπόρεσε να αντέξει στην πίεση του ΟΦΗ.

Η κρητική ομάδα μπήκε δυνατά, σκόραρε με τον Περογαμβράκη (8'), ενώ με ένα ξέσπασμα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε να πετύχει δυο ακόμη γκολ (41' Σαχινίδης, 44' Περογαμβράκης) και να πάει στα αποδυτήρια με το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ έκανε συντήρηση και κατάφερε να πετύχει ένα ακόμη γκολ με τον Σαχινίδη (87').

Διαιτητής: Ούτας (Χανίων), Κομισοπούλου, Αναστασάκης

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο παιχνίδι με την Επισκοπή: Kασμερίδης, Μπολάκης, Βιγιαφάνε (81' Δαμιανάκης), Κώτσιος, Ραπτάκης, Γκούμας, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης, Πόποβιτς (24' Κοιλιάρας), Σαχινίδης, Φαμπίνιο (72' Φαζός).
Στον πάγκο οι: Kοιλιάρας, Πιθαρούλης,Δαμιανάκης,Βλάχος,Ευσταθίου,Φαζός, Τζέκος.

H ενδεκάδα της Επισκοπής στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ: Γεωργίου, Κρητικός, Αγτζίδης, Πάτας (74' Παπαδήμας), Μποτωνάκης, Σταυρόπουλος, Γούλας, Βελονάκης (58' Δελήμπασης), Χαλκιαδάκης (58' Βλαβιανός), Ηλιόπουλος, Σπάσιτς.
Στον πάγκο οι: Φοβάκης, Παπαδήμας, Βλαβιανός, Κελαιδής, Μαραθιανός, Τοπάλλι, Δελήμπασης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

8' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Κόρνερ ο Ποποβιτς, κεφαλιά του Σαχινίδη στο οριζόντιο δοκάρι και ο Περογαμβράκης με κοντινή κεφαλιά ανοίγει το σκορ!!!

ΣΧΟΛΙΟ: Πολύ καλό ξεκίνημα για τον ΟΦΗ στο παιχνίδι. Εκλεισε τον αντίπαλο του στο μισό γήπεδο και σκόραρε νωρίς.

23' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Πόποβιτς, που ένοιωσε ενοχλήσεις στο δικέφαλο. Στη θέση του ο Κοιλιάρας.

27' Η πρώτη φάση για την Επισκοπή. Γυριστή κεφαλιά του Γούλα, μπλοκάρει ευκολα ο Κασμερίδης.

ΣΧΟΛΙΟ: Επεσε ο ρυθμός του αγώνα μετά το 15'. Η Επισκοπή ισορρόπησε το παιχνίδι, ενώ ο ΟΦΗ κατέβασε ρυθμούς και μετά το καλό του ξεκίνημα, δεν είχε διάρκεια.

36' Διαγώνιο σούτ του Κοιλιάρα η μπάλα άουτ.

41' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Ο Μπολάκης έβγαλε στον κενό χωρο για τον Σαχινίδη, ο οποίος κινήθηκε υπέροχα, πέρασε τον τερματοφύλακα και έκανε το 2-0.

44' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης πήρε τη μπαλα έξω απο την περιοχή, έμεινε όρθιος και πλάσαρε ιδανικά, κάνοντας το 3-0. Το 5ο γκολ του επιθετικού του ΟΦΗ φέτος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΟΦΗ-ΕΠΙΣΚΟΠΗ 3-0

ΣΧΟΛΙΟ: Mε δυο παλικαρίσια γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ καθαρίζει το παιχνίδι με την Επισκοπή. Εξαιρετική εμφάνιση για τον ΟΦΗ ο Σαχινίδης με ένα γκολ και ένα δοκάρι. Δυο γκολ ο Περογαμβράκης. Πρώτος σκόρερ του ΟΦΗ με 5 γκολ φέτος.

47' Η πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου για την Επισκοπή. Ο Γούλας σε θέση βολής πλασαρει, βγαίνει ο Κασμερίδης και διώχνει.

53' Σούτ του Φραγκουλάκη απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

65' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Εντυπωσιακή επέμβαση του Γεωργίου στο τετ-α-τετ με τον Φραγκουλάκη.

87' Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Περογαμβράκη, ο οποίος σερβίρει έτοιμο γκολ στον Σαχινίδη, ο οποίος με κοντινή προβολή γράφει το 4-0.

TEΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 4-0.

Read 3022 times Last modified on Monday, 09 November 2015 18:59