kortsidakis500x176fimi

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

logo rossetti 300dpi

dandaliskentriko-banner-500x176

autotrack 500X176 2

PASTARELLA 500x176

balnea111

stella

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

KABAKAS-mvpnnnn

skai-korts500x176

george

george

Ο Εργοτέλης, θέλει να κυνηγήσει μέχρ τέλους, τις πιθανότητες που του αναλογλούν για τη δεύτερη θέση της Football league, ωστόσο για να το κάνει αυτό, θα πρέπει να περάσει με ένα θετικό αποτέλεσμα, το Σάββατο (23/3, 3μμ) απο την Κέρκυρα, απέναντι σε μια ομάδα, με τον ίδιο στόχο.

Ο Νίκκι Παπαβασιλείου δεν θα έχει στη διάθεση του, τον τιμωρημένο Μπάτζιο και τον Ιατρούδη, που είναι  με την αποστολή της Εθνικής μας ομάδας των Ελπίδων για φιλικά παιχνίδια με Σλοβακία και Μαυροβούνιο.

Στην αποστολή, ο τεχνικός του Εργοτέλη, είναι οι:

Καλογεράκης, Κατσιμήτρος, Οικονόμου, Μπάχανακ, Μαζουλουξής, Κοιλιάρας, Μπρους, Χατζηδίμπας, Γροντής, Τσέλιος, Μπουρσέλης,Κατσούρι, Μπουτσάκης, Μανουσάκης, Ροβίθης, Έφορντ, Κουατένγκ, Σταθόπουλος.

Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ

Κρίσιμο παιχνίδι, δίνει και ο Ηρόδοτος, που υποδέχεται στην Αλικαρνασού, τα Τρίκαλα (Σάββατο 23/3, 3μμ) και θέλει πάση θυσία τη νίκη. Η ομάδα της Αλικαρνασού με συνεχείς ανακοινώσεις της, τις τελευταίες μέρες εκφράζει τη δυσφορία της για τη διαιτησία και την ΚΕΔ. Στην τελευταία αναφέρει:
 «Η ΠΑΕ Ηρόδοτος οφείλει να ενημερώσει το φίλαθλο κοινό ότι όσο αφορά το αίτημα μας προς την ΚΕΔ στις 18-3-19 με αριθμό πρωτοκόλλου 202 για τη συμμετοχή αξιολογημένου διαιτητή Super league στο προσεχές παιχνίδι μας με τα Τρίκαλα η απάντηση ήταν ΤΙΠΟΤΑ..

Οι κύριοι της ΚΕΔ δεν μπήκαν καν στον κόπο να μας απαντήσουν τους λόγους που απορρίφθηκε και αντί αυτού όρισαν το διαιτητή της Football League κύριο Γκάμαρη χωρίς η ένσταση μας αυτή να θέλει να μειώσει το συγκεκριμένο ρέφερι.

Κατόπιν τούτου στείλαμε νέο αίτημα για αλλαγή και ζητάμε - ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ εάν κι αυτό απορριφθεί έστω να μας στείλουν παρουσία στο γήπεδο επίσημου αξιωματούχου της ΚΕΔ να παρακολουθήσει το παιχνίδι.

Η αδιαφορία που έδειξαν απέναντι μας αν μη τι άλλο επιβεβαιώνει τις ανησυχίες μας και τους λόγους που προβήκαμε σε αυτή την κίνηση. Αναμένουμε επίσημη απάντηση στα γραφεία της ΠΑΕ Ηροδότου».

ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΗΤΤΗΤΟΥ ΣΠΑΤΩΝ

Στο μεταξύ, την αποβολή του Αήττητου Σπάτων από το πρωτάθλημα της Football League, αποφάσισε το διοικητικό συμβούλιο της διοργανώτριας αρχής. Αιτία ήταν η εκπρόθεσμη κάλυψη του μετοχικού κεφαλαίου της ΠΑΕ.

Η ΕΕΑ έστειλε το πόρισμά της στη λίγκα, η οποία έδωσε τη συναίνεσή της σε δια περιφοράς συμβούλιο. Μετά από αυτή την εξέλιξη δεν θα πραγματοποιηθεί το εκτός έδρας ματς με τη Σπάρτη για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23η)
Σάββατο 23 Μαρτίου

Σπάρτη – Αήττητος Σπάτων -

Πλατανιάς – Βόλος (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Περιβολίων)

Ηρόδοτος – Τρίκαλα (15:00, Νέας Αλικαρνασσού)

Κέρκυρα – Εργοτέλης (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Αιγινιακός – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)

Κυριακή 24 Μαρτίου

Καραϊσκάκης Άρτας – Ηρακλής (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας (15:00, Γήπεδο Δόξας)

Απόλλων Πόντου – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Βόλος 48

2. Απόλλων Λάρισας 40

3. Απόλλων Πόντου 39

4. Παναχαϊκή 39

5. Πλατανιάς 36

6. Κέρκυρα 34

7. Εργοτέλης 34

8. Κισσαμικός 31

9. Ηρακλής 30

10. Δόξα Δράμας 28

-------------------------------------

11. ΑΟ Καραϊσκάκης 28

12. Τρίκαλα 25

---------------------------------------

13. Ηρόδοτος 23

14. Αήττητος 22

15. Σπάρτη 15

16. Αιγινιακός 13

* Ο πρώτος της βαθμολογίας ανεβαίνει στη Super League. Ο δεύτερος δίνει αγώνα μπαράζ με τον 13ο της Super League.

** Οι ομάδες από την 3η έως τη 10η θέση θα συμμετάσχουν στη Super League 2.

*** Βάσει αναδιάρθρωσης οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Δ' εθνική. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12 θα είναι στη Γ' (Football League του χρόνου). Ουσιαστικά υποβιβάζονται κατηγορία και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12, απλά οι 4 τελευταίοι πέφτουν 2 κατηγορίες.

 

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκαν από το σκακιστικό τμήμα του ΟΦΗ σχολικοί σκακιστικοί αγώνες για παιδιά των σχολείων του Ηρακλείου, όπου γίνονται μαθήματα εκμάθησης από σκακιστές του ΟΦΗ. Οι αγώνες διεξήχθησαν στην ιστορική αίθουσα "Παπακαλιάτη", κάτω απο τη θύρα 1, στο γήπεδο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης, την οποία χρησιμοποιεί, το σκακιστικό τμήμα του ΟΦΗ.

Οι αγώνες διεξήχθησαν με τη συμμετοχή 70 περίπου παιδιών. Τους αγώνες διαιτήτευσαν οι προπονητές του συλλόγου Παναγιώτης Χριστοδούλου, Νίκος Παναγιωτάκος, Τάκης Παπαθανασίου και Γιώργος Πρεδευτάκης.

Τα παιδιά χωρίστηκαν σε 5 κατηγορίες και οι τελικές τους βαθμολογίες ήταν:

Νήπια

1

Αποστολάκης Γιάννης

7

2

Γιατρομανωλάκης Νίκος

6

3

Λιπαράκης Γιώργος

5

4

Παπαδάκη Μαρίζα

4

5

Κουκουμάκης Στέλιος

3

6

Γιαννούλης Γιάννης

3

7

Βαρδαλαχάκη Εριέτα

1

8

Γιατζάκη Χρύσα

1

9

Τριαλώνης Γιάννης

0

Α' Δημοτικού

1

Προκοπάκη Ελισσώ

7

2

Μοσχούς Βασίλης

5

3

Τζανής Νίκος

4

Κολοκοτρώνης Αλέξανδρος

5

Μοχιανάκη Χρυσάνθη

4

6

Καρνομουράκη Ιωάννα

4

7

Καλουτσάκης Θεόφραστος

4

8

Παπουτσάκης Μάνος

4

9

Γιαλαμάς Λευτέρης

10

Φούσκης Γιάννης

11

Τσίχλας Δημήτρης

3

12

Ψαρρός Κωνσταντίνος

3

13

Σταματάκη Κατερίνα

14

Μπινιχάκης Νίκος

2

15

Γιαννούλης Χαράλαμπος

Β' Δημοτικού

1

Κιλαηδάκης Γιάννης

6

2

Καπνιστός Αλάξανδρος

3

Βιαννιτάκη Μιχαέλα

5

4

Νικολουδάκη Ελευθερία

5

5

Παπαχρονάκης Έκτορας

6

Παπαδάκης Νίκος

4

7

Κονιός Άγγελος

4

8

Λεβεντάκης Κωνσταντίνος

4

9

Γραμματικάκης Γιώργος

10

Παναγιωτάκης Κωνσταντίνος

11

Μαγουλάκης Μάριος

12

Νικολουδάκη Αντωνία

3

13

Θεοδώρου Μυρσίνη

3

14

Αλεξανδράκης Αλέξανδρος

3

15

Παπουτσάκη Καλλινίκη

16

Δημήτροβα Χριστίνα

17

Ουζούνη Μάνος

18

Μαυρουδής Μανούσος

0

Γ&Δ Δημοτικού

1

Γοραντωνάκης Γιώργος

2

Μαραγκάκη Αφροδίτη

6

3

Δασκαλάκης Άγγελος

5

4

Μπακάλης Κωνσταντίνος

5

Βαμιεδάκης Γιάννης

6

Σακλαμπανάκη Ελένη

4

7

Ψαρολογάκης Γιάννης

4

8

Ζάραγκας Μιχάλης

4

9

Βερβελάκης Μανόλης

4

10

Αποστολάκης Γιώργος

4

11

Δελιούσης Αριστοτέλης

4

12

Αναθρεπτάκη Ευαγγελίνα

3

13

Ανδρουλιδάκης Γιώργος

3

14

Πολυχρονίδης Πολυχρόνης

3

15

Καραμπίνης Χριστόφορος

3

16

Αργυρούδη Νεφέλη

17

Χατζάκης Γιάννης

2

18

Βλαχάκη Αργυρώ

19

Κλαδά Ιωάννα

Ε&ΣΤ Δημοτικού +Γυμνάσια

1

Δασκαλάκης Μάνος

2

Σετρπετσιδάκης Γιάννης

3

Σακλαμπανάκης Δημήτρης

4

Ντιμιτρόβ Δημήτρης

5

Βουρλιωτάκης Μάριος

4

6

Πατρουδάκης Δημήτρης

4

7

Χοχλάκης Νίκος

4

8

Μαθιουδάκης Μύρων

4

9

Κεφαλία Εμμανουήλ

4

10

Τσαγκαράκης Κωνσταντίνος

11

Κωσταρές Αντώνης

3

12

Τσαγκαράκης Αντώνης

3

13

Αμορανίτης Γιάννης

3

14

Αντωνακάκης Γιώργος

3

15

Κριτσωτάκης Γιώργος

3

16

Χατζάκης Μάνος

3

17

Μαθιουδάκη Μαριάννα

18

Μπεζιάνης Κωνσταντίνος

2

19

Κεφαλία Εμιλιάνο

2

ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων που διεξάγεται στο κολυμβητήριο της Πεντέλης στην Αθήνα, αγωνίζονται οι μικρές πολίστριες του ΟΦΗ (γεννημένες το 2002 και νεότερες).

Αντίπαλοι του ΟΦΗ, θα είναι ο Μίλων, ο ΝΟΡεθύμνου και ο Τρίτων, αν και οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο τελευταίος δεν θα κατέβει τελικά να αγωνιστεί.

Τα κορίτσια του ΟΦΗ θα συνοδεύσει την Αθήνα ο προπονητής Κυριάκος Κατριαδάκης, με στόχο την καλύτερη δυνατή παρουσία.

Το πρόγραμμα αγώνων του ΟΦΗ:

Σάββατο 23/3

6μμ ΟΦΗ-Μίλων

Κυριακή 24/3

10 π.μ. ΟΦΗ-Τρίτων

5μμ ΝΟΡεθύμνου-ΟΦΗ

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio