winnerkorts

ΕπιστρΟΦΗ και ως πρωταθλητής!

27 May 2018 Written by

Ο ΟΦΗ επιστρέφει στην Σούπερ Λίγκ και το κάνει ως πρωταθλητής!

Το τελευταίο παιχνίδι με τη Σπάρτη, ήταν παράσταση για ένα ρόλο, για τον ΟΦΗ, ο οποίος κέρδισε με 5-0 και έκλεισε με απόλυτη επιτυχία τη φετινή χρονιά.

Το παιχνίδι με τη Σπάρτη, δεν αντέχει σε κριτική, καθώς ο ΟΦΗ έκανε επίδειξη ισχύος και με 3 γκολ του Μάνου, ένα του Κουτσιανικούλη και ένα του Παπαστεριανού, πήρε μια εύκολη νίκη.

Στιγμές αποθέωσης για τους παίκτες του ΟΦΗ, από 6 και πλέον χιλιάδες φιλάθλους που βρέθηκαν στο Γεντί Κουλέ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Kαρδολαίμης (Αν Αττικής)

Α' ΒΟΗΘΟΣ: Δουλγεράκης (Αν. Αττικής)

Β' ΒΟΗΘΟΣ: Κομκοτος (Ρεθύμνου)

4ος: Κολυτάς (Λασιθίου)

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τη Σπάρτη:

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Νάστος, Λεάλ (69' Πουρτουλίδης), Βουό, Μάνος (71' Περογαμβράκης), Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Κοιλιάρας (75' Μονιάκης), Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης.

Στον πάγκο είναι και οι: Παναγιώτου, Aργυρόπουλος, Φαζός, Μονιάκης, Ντίνας, Περογαμβράκης, Πουρτουλίδης.

Σπάρτη (Ζόραν Στοίνοβιτς): Μπακοδήμος, Καζβιρόπουλος, Κωστάκης (67' Μπέζας), Μουζακίτης, Κολτσίδας, Βοσνακίδης, Γραικός (59' Ρούμπος), Ciofu, Σάββα, Οικονομόπουλος, Δοδοντσάκης.

Στον πάγκο οι: Τρακάκης, Μπέζας, Ρούμπος.

ΜΚΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

*Συγκλονιστική εικόνα στο γήπεδο του ΟΦΗ, με πάνω απο 6 χιλιάδες θεατές στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Ο ΟΦΗ με νίκη κατακτάει τον τίτλο.

* Mε άσπρα μπλουζάκια που γράφουν "Black is Back!" οι περισσότεροι φίλαθλοι του ΟΦΗ. Μοιράστηκαν μπλουζάκια προσφορά της χορηγού εταιρείας του ΟΦΗ Stoiximan.gr.

*Aκόμη καπελάκια και μπάλες πετάχτηκαν στους φιλάθλους προσφορά της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925.

*Πριν την έναρξη υπήρξε μουσικό κρητικό πρόγραμμα απο το συγκρότημα του Γιώργου Γλυκοκόκαλου και χορευτικό πρόγραμμα.

*Στο Γεντί Κουλέ και ο πρόεδρος της Football league Λεωνίδας Λεουντσάκος παρακολουθεί το παιχνίδι μαζί με τον αντιπρόεδρο της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 Γιάννη Πολεμαρχάκη.

*Aλλαξε μπλούζα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Νίκος Παπαδόπουλος. Εβαλε την επετειακή φανέλα των "παιδιών του Γκέραρντ" στο πρόσφατο φιλικό προς τιμήν του αείμνηστου Ολλανδού προπονητή.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

2' Σέντρα-σούτ του Μπολάκη, η μπάλα έφυγε παράλληλα, άουτ.

11' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης έβγαλε τη σέντρα για το Μάνο, ο οποίος με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ. Το 25ο γκολ του επιθετικού του ΟΦΗ και πρώτου σκόρερ της κατηγορίας.

18' Κίτρινη κάρτα Γραικός.

19' Φάουλ του Λεάλ για τον Μάνο στο δεύτερο δοκάρι, πλασέ του επιθετικού του ΟΦΗ, διώχνει δύσκολα με τα πόδια ο γκολκήπερ της Σπάρτης.

22' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη στο τετ-α-τετ να πλασάρει άουτ.

25' Ωραία φάση για τον ΟΦΗ απο συνδιασμό Λεάλ, Βουό και τελευταίο αποδέκτη τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος πλάσαρε άουτ.

26' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Νέο γκολ απο τον Μάνο, ο οποίος σούταρε ιδανικά για το 2-0 μέσα απο την περιοχή. 26ο γκολ για τον επιθετικό του ΟΦΗ.

29' Νέα καλή στιγμή του ΟΦΗ με τον Μπολάκη να κάνει εξαιρετική ατομική προσπάθεια, να βγάζει στον Μάνο ο οποίος π΄λάσαρε άουτ.

44' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία απο τον Μάνο, να πλασάρει άουτ εξ' επαφής!

+45 Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Παπαστεριανό να σουτάρει απο κοντά και τον τερματοφύλακα να διώχνει.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

48' Σέντρα ξυράφι του Κοιλιάρα, η μπάλα περνάει λίγο έξω απο το δοκάρι!

55' Σέντρα του Κουτσιανικούλη, κεφαλιά του Μάνου, διώχνει δύσκολα ο γκολκήπερ της Σπάρτης.

57' Χάθηκε η μπάλα στο Γεντί Κουλέ, απο Λεάλ και Μάνο, ο τελευταίος πλασάρει άουτ μόνος με τον τερματοφύλακα στον ωραιότερο συνδιασμό του αγώνα, που δεν έγινε γκολ.

65' ΓΚΟΟΛ. Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ωραία πάσα του Λεάλ για τον Κουτσιανικούλη και εξαιρετικό τελείωμα του τελευταίου για το 3-0.

68' ΓΚΟΟΟΛ. Το 4-0 για τον ΟΦΗ. Ωραία σέντρα του Κοιλιάρα, για τον Μάνο, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά για το 4-0, κάνοντας χατ-τρικ. (27 γκολ).

71' ΓΚΟΟΟΛ. Το 5-0 για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης βρίσκει τον Παπαστεριανό, ο οποίος πλασάρει σωστά για το 5-0.