karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

KEN ofi 500x167

KABAKAS-mvpnnnn

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

fimi500x167

ASFALEISKRITI500X176

pwm 2 500x176

winnerkorts

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

benneto ofi 414x140

autotrack 500X176 2

fastfitness 500X176 01

terranet500x176

Κομβικό παιχνίδι για τον ΟΦΗ

07 Feb 2020 Written by

«Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, απέναντι σε ένα αντίπαλο με τους ίδιους στόχους. Θα πάμε για το καλύτερο» ανέφερε στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ στο ofierasitechnis.gr ο προπονητής της ομάδας βόλει του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης, αναφερόμενος στο παιχνίδι με τον Παμβοχαικό στο Βραχάτι (Σάββατο 8/2, 5μμ).
Ο ΟΦΗ παίζει απέναντι σε μια ομάδα που την χωρίζει ένας βαθμός και παλεύουν και οι δυο για να παραμείνουν στην κατηγορία.
Στο πρώτο παιχνίδι στο κλειστό του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με 3-0 σετ, αλλά αυτό το παιχνίδι θα είναι διαφορετικό.
«Παίζουμε με μια παραδοσιακή ομάδα της κατηγορίας, η οποία είναι βελτιωμένη από την εποχή που την αντιμετωπίσαμε στο πρώτο παιχνίδι. Θα προσπαθήσουμε να πάρουμε ότι καλύτερο μπορούμε από το παιχνίδι» συμπλήρωσε ο τεχνικός του ΟΦΗ.

VOLLEY LEAGUE 2019-20
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - 11η αγωνιστική
1. Ολυμπιακός 29 11 10-01 32-09 31/1: Ο.Φ.Η. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (14-25, 19-25, 12-25)
2. Παναθηναϊκός 26 11 09-02 29-12 01/2: Π.Α.Ο.Κ. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-19, 25-13)
3. Π.Α.Ο.Κ. 24 11 08-03 27-14 01/2: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (25-19, 30-32, 21-25, 25-20, 12-15)
4. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 23 11 08-03 27-14 01/2: Ηρακλής Πετ. - Α.Σ.Ελπίς 3-1 (25-23, 22-25, 25-23, 25-20)
5. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 19 11 06-05 23-19 02/2: Μ.Γ.Σ.Εθνικός - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 0-3 (15-25, 14-25, 19-25)
6. Ηρακλής Πετοσφαίριση 16 11 06-05 21-16 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - 12η αγωνιστική
7. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 11 11 04-07 15-24 08/2, 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός
8. Ο.Φ.Η. 10 11 03-08 13-25 08/2, 17.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Ο.Φ.Η.
9. Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 4 11 10-07 07-30 08/2, 19.00: Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων - Π.Α.Ο.Κ.
10. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0 11 11-02 02-33 09/2, 19.00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
*Στον Ηρακλή έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί*Οι 6 πρώτες ομάδες θα παίξουν play-off 09/2, 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ
Read 303 times Last modified on Friday, 07 February 2020 15:01
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi