karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

pastarela-500-176-2019

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas black-clean 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

watercity500x176

KABAKAS-mvpnnnn

viewtag500x176

Τοπικό: Στο +8 η Δαμάστα -Ολα τα αποτελέσματα

27 Jan 2020 Written by

Δαμάστα και Αλμυρός συνέχισαν με νίκες στην 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ με την Δαμάστα να διατηρεί το +8 στην κορυφή, καθώς πέρασε και απο το Θραψανό με 0-4. Διπλό και για τον Αλμυρό στο Ζαρό με 0-2.

Δείτε στο παρακάτω VIDEO παρακάτω τα γκολ της Δαμάστας.

Ανθεστίων-Δαμάστα 0-4

Με τον Μάρκο Μεϊρέλες και τον Μιγκέλ Ολιβέιρα να είναι οι πρωταγωνιστές, η Δαμάστα επικράτησε με 0-4 του Ανθεστίωνα στο Θραψανό, σε αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ «Σκοράρουμε για το Χαμόγελο του Παιδιού».
Η Δαμάστα έδειξε από τα πρώτα λεπτά αποφασιστικότητα και σημειώνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, έφτασε στην ευρεία νίκη της. Στο 8ο λεπτό ο Μεϊρέλες άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού, ανοίγοντας παράλληλα και το δρόμο προς τη νίκη ενώ πιο γερές βάσεις μπήκαν στο 35’ με τον Καστελλιανάκη με το 15ο φετινό του γκολ να σημειώνει το 0-2. Στο ίδιο τέμπο συνεχίστηκε και το δεύτερο ημίχρονο. Με άλλο ένα πορτογαλικό γκολ, αυτή τη φορά από τον Μιγκέλ Ολιβέιρα σημειώθηκε το 0-3 και το τελικό 0-4 έγινε στο 80’ με σκόρερ τον Μπάμπη Παπαδομιχελάκη. Μάλιστα ο δυναμικός αμυντικός της Δαμάστας σκόραρε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, μετά τα γκολ που έβαλε με Μινωική και ΟΦΑ!
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ: Χρονάκης, Πήλιος (85’ Κυριακάκης), Ανυφαντάκης, Καπαρουνάκης, Τρουλάκης, Λιοδάκης (75΄Δρακάκης), Φωτόπουλος (87’ Παπαδάκης), Ψαλιδάκης, Τσομπανάκης, Μακρογιαννάκης, Στρατάκης
ΔΑΜΑΣΤΑ: Δημαράκης, Αποστολάκης, Δουλγεράκης (70’ λ.τ. Βερούσι), Αναστασιάδης (77’ Πεταλάκης), Παπαδομιχελάκης, Ρουμπάκης, Μαρκάκης, Ολιβέιρα (70’ Τζουβάρας), Καστελιαννάκης (82’ Γιαλιτάκης), Μεϊρέλες, Τριανταφύλλου.

Δείτε στο παρακάτω VIDEO παρακάτω τα γκολ της Δαμάστας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗ:

Α1 ΕΠΣΗ (19η)
Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΜΙΝΩΙΚΗ             1-0
ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΠΑΝΟΜ       0-0
ΖΑΡΟΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ         0-2
ΜΟΙΡΕΣ - Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ        1-1      
Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ - Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ       3-1   
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΔΑΜΑΣΤΑ              0-4
ΡΩΜΑΝΟΣ - ΓΟΡΤΥΣ       1-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΔΑΜΑΣΤΑ       51
2.ΑΛΜΥΡΟΣ       43
3.ΡΩΜΑΝΟΣ      34
4.ΠΑΝΟΜ           30
5.Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ             30
6.Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ        27
7.ΤΡΙΤΩΝΙΑ         25
8.ΖΑΡΟΣ               23
9.ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ    23
10.ΓΟΡΤΥΣ           21
11.ΜΟΙΡΕΣ          21
12.Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ        18
13.Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ              10
14.ΜΙΝΩΙΚΗ       9
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (20η)
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΑΛΜΥΡΟΣ  
Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΖΑΡΟΣ            
ΠΑΝΟΜ - ΡΩΜΑΝΟΣ    
ΔΑΜΑΣΤΑ - ΜΟΙΡΕΣ      
ΓΟΡΤΥΣ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ            
ΜΙΝΩΙΚΗ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ
Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ
Α2 ΕΠΣΗ  (18η)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΔΙΑΣ            1-1
ΒΟΝΗ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ     0-2
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΛΙΝΤΟ              1-1
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΑΣΗΜΙ  3-3
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ  3-0 
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΡΟΥΒΑΣ               3-0
ΑΣΙΤΕΣ - Ε.Γ.Ο.Η                3-2
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΔΩΡΙΕΑΣ                6-2
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ      0-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 43
2.ΒΟΝΗ                37
3.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ                35
4.ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ 34
5.ΔΙΑΣ   32
6.ΑΣΙΤΕΣ               29
7.ΠΗΓΑΣΟΣ         28
8.ΡΟΥΒΑ              Σ26
9.Ε.Γ.Ο.Η              24
10.ΑΣΗΜΙ            24
11.ΛΙΝΤΟ             23
12.ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ          22
13.ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ               22
14.ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ            19
15.ΦΑΙΣΤΟΣ        18
16.ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 15
17.ΔΩΡΙΕΑΣ        14
18.ΚΕΡΑΥΝΟΣ    4
 
Β1 ΕΠΣΗ (16η)
ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 – ΕΛΠΙΔΕΣ            3-0
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΚΑΝΑΡΙΑ       3-3
ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ         3-2
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΡΜΗΣ              3-0
ΜΟΧΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ                0-0
ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ            4-2  
 
B2 ΕΠΣΗ (16η)
ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ        1-1
ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ              1-2
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ         1-4
ΡΑΥΚΟΣ – ΔΑΦΝΕΣ         5-3
ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΟΦΑΜ         2-5
ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ – ΤΥΛΙΣΟΣ 0-4
 
Γ’ ΕΠΣΗ (15η)
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ – ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ  2-4
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΓΑΡΙΠΑ          3-5
ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ           1-0
ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ             3-0
ΧΕΙΜΑΡΟΣ – ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ          2-1 
ΡΟΔΙΑ-ΠΑΤΟΥΧΑΣ           3-0α.α.
ΡΕΠΟ: ΙΝΙ

Read 271 times Last modified on Monday, 27 January 2020 01:29
Rate this item
(0 votes)

Media

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi