karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

pastarela-500-176-2019

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas black-clean 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

watercity500x176

KABAKAS-mvpnnnn

viewtag500x176

Με Λουκούμι ο ΟΦΗ κόντρα στον ΠΑΟ

24 Jan 2020 Written by

Μετά το Κύπελλο, όπου γνώρισε την ήττα-αποκλεισμό με 3-0 σετ, ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει διαδοχικά και στο πρωτάθλημα, τον Παναθηναικό, αυτη τη φορά εκτός έδρας (Σάββατο 25/1, 5μμ).

Ο τεχνικός του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης, περιμένει να έχει στην διάθεση του και τον Κολομβιανό Λουκούμι, τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, καθώς απο πλευράς ΟΦΗ, έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες διαδικασίες, ώστε να αγωνιστεί.

Περιμένουν απλά το "πράσινο φώς" απο την Παγκόσμια Ομοσπονδία, για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ μιλώντας για το παιχνίδι με τον ΠΑΟ, τονίζει οτι  "παίζουμε με μια πολύ φορμαρισμένη ομάδα, όπως είδαμε και στο τελευταίο μεταξύ μας παιχνίδι. Θέλουμε να έχουμε τον Λουκούμι, γιατί η παρουσία τους μας κάνει πιο ανταγωνιστικούς. Θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο".

Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

Οι διαιτητές, το πρόγραμμα και η T.V. της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2019-20 που είναι και η τελευταία του Α΄γύρου της κανονικής περιόδου:
Volley League Ανδρών - 10η αγωνιστική
Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020
Αγίου Θωμά, Μαρούσι 17.00 (V.L. - T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Βουδούρης, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κυργιαλάνη, Αλεβετσοβίτης, Γραμματεία: Παπασυφάκη.
Aμπελόκηποι 19.00 (V.L. - T.V.): Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Λούμσι, Σταυρίδης, Γραμματεία: Καρακούλια.
Μίκρας 19.30: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Ισκάς, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Μπέλος Ι., Παπαδοπούλου Χρ., Γραμματεία: Παπαδοπούλου Σ.
Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020
Ζηρίνειο, Κηφισιά 17.00 (V.L - T.V.): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Ο.Ν.Ε.Χ.
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Ονόπας, Παρατηρητής: Βασιλειάδης Στ., Επόπτες: Βαρατάσης, Κατερλή, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.
Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020
Ρέντη 17.00 (ERT Sports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κουτσούλας, Παρατηρητής: Αντωνούλης, Κομισάριος: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Τόλιος, Νικάκης, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

 

VOLLEY LEAGUE 2019-2020
Θ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓ. ΣΕΤ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 23 9 26-8 8 1 Σάββατο 25 Iανουαρίου 2020
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 21 9 23-10 7 2 17.00 (V.L. - T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ο.Φ.Η.
3. Π.Α.Ο.Κ. 21 9 20-11 7 2 19.00 (V.L. - T.V.): Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
4. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 20 9 22-9 7 2 19.30: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
5. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 15 9 18-16 5 4 Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020
6. Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 10 9 15-15 4 5 17.00 (V.L - T.V.): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Ο.Ν.Ε.Χ.
7. Ο.Φ.Η.
10 9 13-19 3 6 Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020
8. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 8 9 12-21 3 6 17.00 (ERT Sports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ.
9. Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 4 9 6-24 1 8
10. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0 9 2-27 0 9 *Ο Ηρακλής έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 3 βαθμών.
Read 80 times Last modified on Friday, 24 January 2020 14:37
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi