karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

PASTARELLA 500x176

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

watercity500x176

KABAKAS-mvpnnnn

viewtag500x176

Τοπικό: "Kόλλησε" ξανά στο μηδέν η Δαμάστα, στο -6 ο Αλμυρός

01 Dec 2019 Written by
Η Δαμάστα γκέλαρε και πάλι, καθώς έμεινε στο 0-0 με την ΑΕΚατσαμπά. Το στραβοπάτημα εκμετακεύτηκε ο Αλμυρός, ο οποίος μείωσε στο -6 απο τους πρωτοπόρους της Α1 ΕΠΣΗ. Ο Αλμυρός πέρασε απο το Αστρίτσι με 2-5 επί της Τριτωνίας.
Στο παιχνίδι στη Δαμάστα, η ΑΕΚατσαμπά,είχε σε μεγάλη ημέρα τον τερματοφύλακα Κώστα Λιουδάκη, που έκανε τεράστιες επεμβάσεις και κράτησε το 0-0 για την ομάδα του… Τις κυριότερες φάσεις για τη Δαμάστα της δημιούργησαν οι Καστελλιανάκης, Τριανταφύλλου, Ολιβέιρα, Μαρκάκης, Μεϊρέλες αλλά η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα…

ΔΑΜΑΣΤΑ: Δημαράκης, Δουλγεράκης, Αποστολάκης, Αναστασιάδης, Παπαδομιχελάκης, Ολιβέιρα, Μεϊρέλες, Ρουμπάκης (75’ Τζουβάρας), Καστελλιανάκης, Τριανταφύλλου (65’ Καουκάκης), Μαρκάκης (76’ Αριστεινίδης)

ΑΕΚ: Λιουδάκης, Τσίχλας, Καραφωτιάς Τολ., Ζηρδέλης, Κάββαλος, Νικολάου Π., Καλαμιώτης, Κοκκινάκης, Σπύρου, Στεφανάκης (75’ Τάγγινης), Νικολάου Χ .(89’ Λιακάκης)

Tα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:
Μινωική-Ρωμανός 2-4
Γόρτυς-Ανθεστίων 1-1
ΑΟ Τυμπακίου-Μοίρες 1-2
Τριτωνία-Αλμυρός 2-5
ΟΦ Αρκαλοχωρίου-ΠΑΝΟΜ 3-3
Δαμάστα-ΑΕ Κατσαμπά 0-0
ΠΑΟ Κρουσώνα-Ζαρός 0-1
H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Δαμάστα 33
2.Αλμυρός 27
3.Ρωμανός 26
4.Ζαρός 22
5.ΠΑΝΟΜ 20
6.ΑΕ Κατσαμπά 19
7.Μοίρες 18
8.Τριτωνία 18
9.ΠΑΟ Κρουσώνα 17
10.Γόρτυς 15
11.Ανθεστίων 13
12.ΑΟ Τυμπακίου 12
13.Μινωική 7
14.ΟΦ Αρκαλοχωρίου 4
ΕΠΟΜΕΝΗ (14Η)
ΠΑΟ Κρουσώνα-Τριτωνία
Ρωμανός-ΟΦ Αρκαλοχωρίου
Ανθεστίων-ΠΑΝΟΜ
ΑΕ Κατσαμπά-Μινωική
Μοίρες-Γόρτυς
Ζαρός-Δαμάστα
Αλμυρός-ΑΟ Τυμπακίου

Α2 ΕΠΣΗ (12η)
ΕΓΟΗ-Ν. Εργοτέλη ...........1-0
Ρούβας-Βόνη................ ....2-1
Αγ. Βαρβάρα-Πήγασος ....0-3
Χερσόνησος-Αθλόπολις ..6-0
Μεταξοχώρι-Λίντο ...........6-3
Β1 ΕΠΣΗ (10η)
Ηρακλής Ν.-Ν. Μινωικής ......2-1
Β2 ΕΠΣΗ (10η)
Δαφνές-Δόξα Ηρ............. 0-1
Τύλισος-Ραύκος............ 3-0
Παλιανή-Άλογο ..............2-2
Γ’ ΕΠΣΗ (9η)
Ροδιά-Τηγανίτης................ 2-3
Μαρτινέγκο-Θρίαμβος .......3-0
 

Oλα τα αποτελέσματα

Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ "Σκοράρουμε για το Χαμόγελο του Παιδιού"
(13η αγωνιστική)
 ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1. ΜΙΝΩΙΚΗ - ΡΩΜΑΝΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Σάββατο 30/11/19 15:00 Φερετζάκης Ν., Σφακιανάκης Ε. Μ., Μπλαβάκης Ε.
(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
2-4
2. ΓΟΡΤΥΣ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ ΑΓ. ΔΕΚΑ Κυριακή 01/12/19 15:00 Κρασαγάκης Χ., Δασκαλάκης Ι., Θέμελη Π.
(Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης)
1-1
3. Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΜΟΙΡΕΣ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ Κυριακή 01/12/19 15:00 Μαυραντωνάκης Ι., Καούρας Γ., Μπαλίδης Α.
(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
1-2
4. ΤΡΙΤΩΝΙΑ - ΑΛΜΥΡΟΣ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 01/12/19 15:00 Γρηγοράκης Ι., Δρακουλάκης Κ., Παπαδοσπυριδάκης Ε.
(Παρατηρητής: Τσιχλάκης Γιώργος)
2-5
5. Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΑΝΟΜ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 01/12/19 15:00 Πατεμτζής Γ., Μαυραντωνάκης Α., Γαρεφαλάκης Ε.
(Παρατηρητής: Τσίχλας Γιάννης)
3-3
6. ΔΑΜΑΣΤΑ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ ΔΑΜΑΣΤΑΣ Κυριακή 01/12/19 15:15 Σαμιωτάκης Ε., Δασκαλάκης Α., Τσαμπουράκης Γ.
(Παρατηρητής: Εγγλέζος Στυλιανός)
0-0
7. Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΖΑΡΟΣ ΚΡΟΥΣΩΝΑ Κυριακή 01/12/19 15:15 Μαυρουδής Δ., Σφακιανάκης Δ., Σφακιανάκης Μ. Μ.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Γεώργιος)
0-1
Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ "Δικαίωμα Στη Ζωή"
(12η αγωνιστική)
 ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
8. ΦΑΙΣΤΟΣ - ΔΙΑΣ ΒΟΡΡΩΝ Σάββατο 30/11/19 15:00 Κώστας Κ., Σιγανού Γ., Σταυράκης Γ.
(Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης)
6-2
9. ΔΩΡΙΕΑΣ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Σάββατο 30/11/19 15:00 Δασκαλάκης Ι., Βασάκης Γ. Ε., Τσαμπουράκης Γ.
(Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης)
4-0
10. ΑΣΗΜΙ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Σάββατο 30/11/19 15:00 Παπαδάκης Φ., Χριστουλάκης Ε., Σίσκος Τ.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)
2-0
11. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΑΣΙΤΕΣ ΚΑΛΕΣΩΝ Σάββατο 30/11/19 15:00 Χαραλαμπάκης Ε., Βισκαδούρος Α., Συναδινάκης Κ.
(Παρατηρητής: Μπελαντής Ηρακλής)
1-1
12. Ε.Γ.Ο.Η - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΕΓΟΗ Κυριακή 01/12/19 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Χναράκης Δ., Σκρεπέτος (ΜΑΘ) Σ. 1-0
13. ΡΟΥΒΑΣ - ΒΟΝΗ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 01/12/19 15:00 Ξυπάκης Γ., Παπαδάκης Φ., Κατσογιάννης Η.
(Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης)
2-1
14. ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 01/12/19 15:00 Περτσελάκης Γ., Σίσκος Τ., Κανταρτζόγλου (ΜΑΘ) Δ.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)
0-3
15. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 01/12/19 15:00 Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Καζόγλου Χ., Ρεμεδιάκης (ΜΑΘ) Γ.
(Παρατηρητής: Σαϊτάκης Γιώργος)
6-0
16. ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ - ΛΙΝΤΟ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 01/12/19 15:00 Σφακιανάκης Ε. Μ., Σταυράκης Γ., Βασιλάκης (ΜΑΘ) Α.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)
6-3
Β΄ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
 ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
17. ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΕΛΠΙΔΕΣ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Σάββατο 30/11/19 15:00 Παπαδοσπυριδάκης Ε., Καζόγλου Χ., Αγαλιώτης (ΜΑΘ) Α. 3-2
18. ΚΑΝΑΡΙΑ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 30/11/19 15:00 Σφακιανάκης Δ., Σαμιωτάκης Ε., Καούρας Γ. 1-3
19. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΕΚ Σάββατο 30/11/19 15:00 Καρατζάς Γ., Βισκαδούρος Μ., Αναστασιάδης Δ. 5-0
20. ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΡΧΑΝΩΝ Σάββατο 30/11/19 15:00 Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Κατσογιάννης Η., Αξιώτης (ΜΑΘ) Ε. 3-3
21. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΜΥΡΤΙΑΣ Κυριακή 01/12/19 15:00 Χριστουλάκης Ε., Συναδινάκης Κ., Τζανάκη Μ. 2-1
22. ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ - ΜΟΧΟΣ ΠΟΑ Κυριακή 01/12/19 18:00 Κλαμπατσέας Χ., Μπεκιράκης Ι., Αναστασιάδης Δ. 2-3
Β΄ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
 ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
23. ΟΦΑΜ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ΕΓΟΗ Σάββατο 30/11/19 15:00 Ζιουτος Κ., Γρηγοράκης Ι., Κέφης (ΜΑΘ) Δ. 1-0
24. Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 30/11/19 15:00 Κυριακόπουλος Κ., Ξυπάκης Γ., Ρεμεδιάκης (ΜΑΘ) Γ. 2-3
25. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ ΑΛΜΥΡΟΥ Σάββατο 30/11/19 15:00 Μπαλίδης Α., Μανδαλενάκης Ε., Μασέλη (ΜΑΘ) Φ. 1-2
26. ΔΑΦΝΕΣ - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 01/12/19 11:00 Παπαδάκης Φ., Ξυπάκης Γ., Κατσογιάννης Η. 0-1
27. ΤΥΛΙΣΟΣ - ΡΑΥΚΟΣ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 01/12/19 11:45 Δασκαλάκης Α., Σφακιανάκης Μ. Μ., Βοριζανάκης Σ. 3-0
28. Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ ΠΑΛΙΑΝΗΣ Κυριακή 01/12/19 15:00 Φερετζάκης Ν., Ψαλιδάκης (ΜΑΘ) Σ., Κωνσταντάκη (ΜΑΘ) Μ. 2-2
Γ΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ
(9η αγωνιστική)
 ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
29. ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΙΝΙ ΜΟΙΡΩΝ Σάββατο 30/11/19 15:00 Κλαμπατσέας Χ., Θέμελη Π., Τζανάκη Μ. 1-1
30. ΓΑΡΙΠΑ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΓΑΡΙΠΑΣ Σάββατο 30/11/19 15:00 Περτσελάκης Γ., Δρακάκης Α., Κανταρτζόγλου (ΜΑΘ) Δ. 1-4
31. ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΧΕΙΜΑΡΟΣ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Σάββατο 30/11/19 18:00 Μπεκιράκης Ι., Καζόγλου Χ., Αγαλιώτης (ΜΑΘ) Α. 2-1
32. ΡΟΔΙΑ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 01/12/19 11:00 Παπαδοσπυριδάκης Ε., Τσαμπουράκης Γ., Μασέλη (ΜΑΘ) Φ. 2-3
33. ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 01/12/19 12:00 Χναράκης Δ., Σιγανού Γ., Μπατζακάκη Β. 3-0
34. ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 01/12/19 17:30 Καρατζάς Γ., Σιγανού Γ., Μπλαβάκης Ε. 1-4
Read 67 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi