karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

georgia500X176

KEN ofi 500x167

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

winnerkorts

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

benneto ofi 414x140

autotrack 500X176 2

fastfitness 500X176 01

fimi500x167

terranet500x176

Δεύτερο σερί μέσα για τον Εργοτέλη

14 Nov 2019 Written by

Μετά την αγχωτική νικη επί της Κέρκυρας (2-1), ο Εργοτέλης υποδέχεται την Κυριακή (3μμ) την ΑΕ Καραισκάκης στο Παγκρήτιο στάδιο στο δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι του και έχει την ευκαιρία να αναρριχηθεί στην βαθμολογία.

Ντέρπι κορυφής για τον Πλατανιά με το συγκάτοικο του, Απόλλωνα Σμύρνης, στα Περβόλια (Κυριακή 17/11).

Στην Κέρκυρα αγωνίζονται τα Χανιά.

Οι διαιτητές για τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής της Super League 2:

Παρασκευή (15/11)

17:30 Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας) – Τερζόπουλος (Έβρου)
4ος διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)

Κυριακή (17/11)

14:45 Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας) – Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής)

15:00 Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Πάνος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατολικής Αττικής) – Καλλής (Ανατολικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

15:00 Εργοτέλης-Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)
Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά) – Παγουρτζής (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)

15:00 Κέρκυρα-Χανιά
Διαιτητής: Αθανασίου (Αρτας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας) – Αναστασιάδης (Σερρών)
4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Δευτέρα (18/11)

17:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας) – Αρμακόλας (Κυκλάδων)
4ος διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Απόλλων Σμύρνης 10
2. Πλατανιάς 10
3. ΠΑΣ Γιάννινα 8
4. Παναχαϊκή 8
5. Καραϊσκάκης 7
6. Δόξα Δράμας 5
7. Απόλλων Λάρισας 5
8. Εργοτέλης 4
9. Λεβαδειακός 4
10. Χανιά 4
11. Κέρκυρα -3
12. Απόλλων Πόντου -6
Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 5ης αγωνιστικής:
Παρασκευή 15/11
Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης (17.30, ΕΡΤ)
Κυριακή 17/11
Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή (14.45, ΕΡΤ)
Λεβαδειακός - Απόλλων Λάρισας (15.00)
Εργοτέλης - Καραϊσκάκης (15.00)
Κέρκυρα - Χανιά (15.00)
Δευτέρα 18/11
ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Πόντου (17.00, ΕΡΤ)

Read 240 times Last modified on Thursday, 14 November 2019 14:12
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi