Print this page

Football league: Το...όνειρο του ζεί ο ΟΦΙεράπετρας!

11 Nov 2019 Written by

Το...όνειρο του, ζεί ο ΟΦΙεράπετρας. Κέρδισε με 3-2 την Καβάλα στο «Πέτρος Βουζουνεράκης» και είναι μόνος πρώτος στην Football league. Ο ΟΦΙ προηγήθηκε με 1-0 με ένα εξαιρετικό γκολ του Παπαδόπουλου στο 15΄ αλλά η ποιότητα και οι αυτοματισμοί μαζί με δύο αδράνειες στην άμυνα έφεραν την ανατροπή και 1-2. Ο Χαντί ισοφάρισε στο 20΄ και ο Βόσαλικ δέκα λεπτά μετά έδωσε προβάδισμα στην Καβάλα. Όμως οι ποδοσφαιριστές του Ιωάννη Μάγγου δεν πτοήθηκαν και δεν συμβιβάστηκαν με το σκορ που είχε διαμορφωθεί. Έβγαλαν χαρακτήρα, πνεύμα νικητή και ψυχικά αποθέματα στην επανάληψη. Ο Αναστασόπουλος μετά από έξοχη σέντρα του Χιντζίδη ισοφάρισε 2-2 στο 50΄. Το νικητήριο τέρμα του ΟΦΙ πέτυχε ο Αιμίλιος Σέχου στο 78΄ και έβαλε κυριολεκτικά «φωτιά».

ΟΦΙ (Ιωάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Μηνάς, Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας(65΄ Μπάμπης), Κατσικοκέρης, Παπαδόπουλους(75΄Χρυσοφάκης), Αναστασόπουλος(86΄Μάγκας).
ΚΑΒΑΛΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Δημιζάς, Καζαντζίδης(82΄ Μελισσόπουλος), Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ, Ορφανίδης, Μαϊδάνος(32΄ Αρναούτογλου), Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος(72΄ Μαρκόπουλος), Χαντί.