Print this page

Τοπικό: Στο +7 η Δαμάστα-Ολα τα αποτελέσματα

07 Nov 2019 Written by

Χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική (εμβόλιμη) της Α1 ΕΠΣΗ.

Η πρωτοπόρος Δαμάστα επικράτησε με 4-0 του ΑΟ Τυμπακίου, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας και αυξάνοντας στους 7 βαθμούς τη διαφορά από το δεύτερο Ρωμανό.

Ο Αλμυρός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-0 της Μινωικής στο Γάζι, ενώ στην τρίτη θέση είναι παντα ο Ρωμανός που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΚατσαμπά.

Το παιχνίδι στη Δαμάστα

Με καλή ψυχολογία μετά το ντέρμπι με τον Αλμυρό και σοβαρότητα στο παιχνίδι της από το πρώτο λεπτό, η Δαμάστα ξεπέρασε με… συνοπτικές διαδικασίες και σκορ 4-0 το εμπόδιο του ΑΟΤ, στην σημερινή εμβόλιμη 9η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ «Το Χαμόγελο του Παιδιού».
Είναι χαρακτηριστικό ότι και τα τέσσερα γκολ μπήκαν στο α’ ημίχρονο και το τελικό σκορ είχε διαμορφωθεί στο 33ο λεπτό.
Στο 14’ η κυριαρχία της Δαμάστας στον αγωνιστικό χώρο καρποφόρησε με σκόρερ τον Καουκάκη και δημιουργό τον Ρουμπάκη. Στο 20’ και στο 25’ σημειώθηκαν δύο πανομοιότυπα γκολ με βαθιά μπαλιά του Ρουμπάκη δεξιά στον Καουκάκη, σέντρα του τελευταίου και άψογα τελειώματα από τον Καστελλιανάκη. Εκείνος ήταν ο σκόρερ και του 4-0 στο 33’ κάνοντας το χατ-τρικ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Κεφαλούκου. Από εκεί και πέρα η Δαμάστα έκανε διαχείριση του αγώνα, με τον Χατζησεβαστό να κάνει γρήγορα τις αλλαγές στην επανάληψη, δίνοντας παράλληλα την ευκαιρία να κάνουν ντεμπούτο με την ομάδα στους Κορνηλάκη και Πεταλάκη…
Επόμενο παιχνίδι για τον ΑΟ Δαμάστας είναι την Κυριακή στο γήπεδο των Αγίων Δέκα με αντίπαλο την Γόρτυνα.

ΔΑΜΑΣΤΑ: Δημαράκης (46’ Κορνηλάκης), Κεφαλούκος, Αποστολάκης, Αναστασιάδης (46’ Πεταλάκης), Παπαδομιχελάκης, Μαρκάκης, Μεϊρέλες, Καουκάκης, Ρουμπάκης (46’ Τζουβάρας), Καστελλιανάκης (57’ Γιαλιτάκης), Χαρίτος

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης, Ντόκο, Παπαδομανωλάκης (46’ Κουτεντάκης), Παπαδάκης Σ. (46’ Μαραγκάκης), Παπαδάκης Γ., Άλμπερτ, Τριάντης (78’ Κούπι), Σκουτέλης (67’ Φραγκιαδάκης), Καρταλιανάκης, Μπριλάκης