kortsidakis500x176fimi

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

logo rossetti 300dpi

dandaliskentriko-banner-500x176

autotrack 500X176 2

PASTARELLA 500x176

balnea111

stella

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

KABAKAS-mvpnnnn

skai-korts500x176

Φινάλε με Μίλωνα ο ΟΦΗ

10 May 2019 Written by

Το τελευταίο παιχνίδι της πρώτης φάσης στην Α2 πόλο, δίνει ο ΟΦΗ, έχοντας στραμμένα τα βλέμματα του στα πλέι-άουτ για την παραμονή του στην κατηγορία. Η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη, υποδέχεται την Κυριακή (12/5, 4μμ) το Μίλωνα στο κολυμβητήριο Ηρακλείου και θα προπαθήσει να κλείσει την πρώτη φάση με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι βαθμολογίες στους δυο ομίλους της Α2:

Σάββατο, 11/5

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 15.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ - ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Κωνσταντινίδης, Κραβαρίτης)

Κυριακή, 12/5

*”Αντ. Πεπανός”, Πάτρα 13.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Μοίραλης, Βασιλείου Κ.)

*Εθνικό Θεσ/νίκης 14.00 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Σπανούδης, Αχλαδιώτης)

*Εθνικό Ηρακλείου 16.00 ΟΦΗ – ΜΙΛΩΝ (Δασκαλάκης, Καζούλης)

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 16.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κατσώνης, Στεφανάκης)

*Εθνικό Θεσ/νίκης 17.00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καρούλης, Μονιούδης)

*Δημοτικό Ηλιούπολης 18.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Σταυρίδης, Μπουδραμής)

*Το παιχνίδι ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ θα διεξαχθεί στις 18 Μαϊου, λόγω του Εφηβικού πρωταθλήματος (10-12/5).

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 187-59 36

2.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 117-98 26

3.ΜΙΛΩΝ 114-113 24

4.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 104-114 20

...............................................................

5.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 118-100 20

6.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. 80-137 11

7.ΟΦΗ 76-115 6

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 87-147 3

Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΦΗ

Β' ΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 138-62 34

2.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 124-88 30

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 120-89 29

4.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 116-97 18

.....................................................

5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 123-113 15

6.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 102-97 13

7.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 82-134 10

8.ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 59-183 0

Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

Οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) θα συνεχίσουν μετά από κλήρωση στους δύο (2) Ομίλους Ανόδου στη Β' Φάση του πρωταθλήματος (14-16 Ιουνίου) με την ακόλουθη βαθμολογία:

1ος Α' Ομίλου 3

1ος Β' Ομίλου 3

2ος Α' Ομίλου 2

2ος Β' Ομίλου 2

3ος Α' Ομίλου 1

3ος Β' Ομίλου 1

4ος Α' Ομίλου 0

4ος Β' Ομίλου 0

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου της Β' Φάσης (σύνολο 4) συνεχίζουν στα πλέι οφ της Γ' Φάσης (28-30 Ιουνίου) και οι υπόλοιπες (4) στους αγώνες Κατάταξης (5η – 8η θέση) τις ίδιες ημερομηνίες.

Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων πλέι οφ Ανόδου, αγωνίζονται στον Τελικό και οι ηττημένες για την 3η – 4η θέση (5-7 Ιουλίου). Οι ομάδες του Τελικού ανέρχονται στην Α1 Εθνική Κατηγορία.

Οι υπόλοιπες (σύνολο 8) των Ομίλων της Α' Φάσης, μετέχουν στον Όμιλο Καθόδου της Β' Φάσης (14-16 Ιουνίου & 28-30 Ιουνίου), με την ακόλουθη βαθμολογία:

5ος Α' Ομίλου 3

5ος Β' Ομίλου 3

6ος Α' Ομίλου 2

6ος Β' Ομίλου 2

7ος Α' Ομίλου 1

7ος Β' Ομίλου 1

8ος Α' Ομίλου 0

8ος Β' Ομίλου 0

Στην Β' Εθνική υποβιβάζονται οι 4 τελευταίες ομάδες της κατάταξης.

Read 24 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio