karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

logo rossetti 300dpi

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

PASTARELLA 500x176

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

fastfitness 500X176 01

KABAKAS-mvpnnnn

viewtag500x176

Παιχνίδια-τελικοί για το βόλει και το μπάσκετ του ΟΦΗ!

22 Mar 2019 Written by

Καθοριστικά παιχνίδια σε ότι αφορά στους στόχους που έχουν θέσει δίνουν αυτό το Σαββατοκύριακο (23-24/3) τα τμήματα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ.

Ειδικά, για το βόλει και το μπάσκετ του ΟΦΗ, οι αναμετρήσεις που δίνουν, θα κρίνουν πολλά για την μετέπειτα πορεία τους.

Στο βόλει, ο ΟΦΗ αγωνίζεται στην Αθήνα (Σάββατο 23/3, 3.30μμ) με τον Πανιώνιο, για την δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της Α2 και θέλει νίκη πάση θυσία, ώστε να κλειδώσει την πρόκριση, στο φάιναλ-φορ και εν συνεχεία να παλέψει για την πρωτιά, στον όμιλο του, στο δρόμο για την άνοδο στην Α1.

Το μπάσκετ του ΟΦΗ, δίνει και αυτό, ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι για την άνοδο, καθώς, αγωνίζεται την Κυριακή (24/3, 5μμ) στο Κορωπί και με νίκη, αγκαλιάζει την άνοδο στην Β' Εθνική.

Δεν έχουν αγωνιστική υποχρέωση αυτό το Σαββατοκύριακο, το ανδρικό τμήμα πόλο του ΟΦΗ στην Α2, οι γυναίκες του ΟΦΗ στο ποδόσφαιρο (Β' Εθνική) και τα κορίτσια του ΟΦΗ στο μπάσκετ (ΕΚΑΣΚ).

Οι Νεάνιδες της υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ, δίνουν αγώνες στην Αθήνα για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

 Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα, για τα τμήματα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ:

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/03/2019

ΒΟΛΕΙ

ΒΟΛΕΙ ΠΑΙΔΕΣ ΛΙΝΤΟ 12:00 ΓΕΗ -ΟΦΗ
Α2 ΒΟΛΕΙ Β ΦΑΣΗ ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ 15:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΦΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/03/2019

ΒΟΛΕΙ ΓΕΗ ΒΑΚ 13:30 ΓΕΗ 3-ΓΕΗ 2
ΒΟΛΕΙ ΓΕΗ ΒΑΚ 16:00 ΓΕΗ - Ν.ΟΠΕΡΣΑΒΒΑΤΟ 23/03/2019

ΜΠΑΣΚΕΤ
ΚΥΡΙΑΚΗ 24/03/2019
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΩΠΙ 17:00 ΚΟΡΩΠΙ-ΟΦΗ
ΠΑΙΔΕΣ Β ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ 11:00 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ -ΟΦΗ 2

ΠΟΛΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/03/2019

6μμ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΟΦΗ-Μίλων (ΠΕΝΤΕΛΗ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/03/2019

10 π.μ. ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΟΦΗ-Τρίτων (ΠΕΝΤΕΛΗ)

5μμ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΝΟΡεθύμνου-ΟΦΗ (ΠΕΝΤΕΛΗ)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/03/2019

Κ14 (2005) ΑΡΜΟΥΤΑΚΗΣ ΠΟΑ ΠΟΑ ΣΑΒ 23/3/2019 12:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ13 (2006) ΑΡΜΟΥΤΑΚΗΣ ΠΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΣΑΒ 23/3/2019 9:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/03/2019
Κ12 (2007) ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΠΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΥΡ 24/3/2019 9:00
ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ11 (2008) ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΚΥΡ 24/3/2019 11:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ10 (2009) ΠΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΛΙΝΤΟ ΚΥΡ 24/3/2019 11:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ9 (2010) ΠΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΙΝΤΟ ΚΥΡ 24/3/2019 10:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ8 (2011) ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΚΑΝΤΙΑ ΚΑΝΤΙΑ ΚΥΡ 24/3/2019 12:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ7 (2012) ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΛ CALCETTO ΚΥΡ 24/3/2019 11:00
ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Κ6 (2013-2014) ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΚΥΡ 24/3/2019 10:00 ΔΟΠΑΦΜΑΗ

Read 95 times Last modified on Friday, 22 March 2019 18:19
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio