karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

logo rossetti 300dpi

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

PASTARELLA 500x176

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

fastfitness 500X176 01

KABAKAS-mvpnnnn

viewtag500x176

Νίκη ανόδου στην παράταση ο ΟΦΗ!

17 Mar 2019 Written by

Μόνος πρώτος στην κορυφή του 2ου ομίλου στη Γ' Εθνική, συνεχίζει ο ΟΦΗ, ο οποίος χρειάστηκε την παράταση, για να επικρατήσει του Ερμή Σχηματαρίου με 93-85 (77-77 κ.α.) στα Δυο Αοράκια.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, αλλά ο ΟΦΗ είχε στην παράταση την ψυχραιμία να πάρει το ροζ φύλλο και να κάνει μεγάλο βήμα, για την άνοδο!

Μετά την ήττα του Λοκρού Αταλάντης στη Θήβα, ο ΟΦΗ συνεχίζει χωρίς συγκάτοικο στην κορυφή!

ΟΦΗ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 93-85

Διαιτητές: Κονταράτος-Σκουλαρίκης.
Δεκάλεπτα: 19-21, 40-38, 63-55, 77-77, 93-85 (παρ.).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 2, Κριθινάκης 8, Τσερκιτζόγλου 23 (3), Πρωτογεράκης 6, Πάλλης 19, Πετράκης 21 (3), Αντωνόπουλος 4, Μπουμπάρης 3, Καραλής 7 (1).
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιοπουλος 6 (1), Πανταζής 21 (2), Γκρινιάρης 14 (2), Κώνστας, Φλωτσιος, Μαράντος 19 (2), Τσαπρούνης 17, Μαλισίοβας, Γιανναλέτσος 3 (1), Ετζιάκα 5.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της αγωνιστικής (19η):

Σάββατο 16/3

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί 66-76

Κυριακή 17/3

ΚΑΠ-Δειλινό 68-56
ΟΦΗ-Ερμής Σχηματαρίου 93-85
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΕΦΑΟΖ 88-70
ΒΑΟΛ Χίου-Μελίσσια 63-70
Άρης Θήβας-Λοκρός Αταλάντης 69-64

Η βαθμολογία:

1. ΟΦΗ 35 (16-3)
2. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 34 (15-4)

3. Λοκρός Αταλάντης 34 (15-4)
4. Μελίσσια 34 (15-4)
5. ΕΦΑΟΖ 32 (13-6)
6. Κορωπί 30 (11-8)
7. Άρης Θήβας 29 (10-9)
8. Ερμής Σχηματαρίου 27 (8-11)
9. ΒΑΟΛ Χίου 27 (8-11)
10. ΚΑΠ 26 (7-12)

11. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 25 (7-11)*
12. Καλλιθέα Ρόδου 23 (4-15)
13. Έξω Παναγίτσα 21 (3-16)**
14. Δειλινό 18 (0-18)*

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
**Έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (20ή, 24/3):

Ερμής Σχηματαρίου-ΚΑΠ
Κορωπί-ΟΦΗ
ΕΦΑΟΖ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης
Μελίσσια-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
Λοκρός Αταλάντης-ΒΑΟΛ Χίου
Δειλινό-Καλλιθέα Ρόδου
Έξω Παναγίτσα-Άρης Θήβας

Read 76 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio