kortsidakis500x176fimi

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

logo rossetti 300dpi

dandaliskentriko-banner-500x176

autotrack 500X176 2

PASTARELLA 500x176

balnea111

stella

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

KABAKAS-mvpnnnn

skai-korts500x176

Football league: Πλήγμα με Εφορτ στον Εργοτέλη, μεγάλο παιχνίδι με Ηρακλή ο Ηρόδοτος

08 Feb 2019 Written by

Χωρίς τον Εφορτ, ο οποίος τραυματίστηκε στον αγώνα Κυπέλλου του Εργοτέλη με τον Αστέρα Τρίπολης, θα αγωνιστεί η κρητική ομάδα τη Δευτέρα (11/2, 3μμ) στην Καλαμαριά για την 16η αγωνιστική της Football League.

Οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Αμερικανό επιθετικό, κάνουν λόγο για τράβηγμα, που θα τον κρατήσει έξω απο το παιχνίδι.

Μεγάλο ματς και για τον Ηρόδοτο, ο οποίος την Κυριακή (3μμ) υποδέχεται στην Αλικαρνασό τον Ηρακλή και απευθύνει κάλεσμα στον κόσμο του, να δώσει το "παρών" σε ένα παιχνίδι μεγάλης βαθμολογικής σημασίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί των διαιτητών για τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής της Football League:

Σάββατο 9/2

Δόξα Δράμας - Τρίκαλα: Σιδηρόπουλος (Έβρου) Τερζόπουλος, Διαμάντης (Έβρου) Δραγούσης (Κιλκίς)
Κυριακή 10/2

Αιγινιακός - Παναχαϊκή: Μπεκιάρης (Καρδίτσας) Στεφανής, Βογιατζής (Καρδίτσας) Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
ΑΟΧ Κισσαμικός - Σπάρτη: Τσουκαλάς (Αθηνών) Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας) Κολυτάς (Λασιθίου)
Κέρκυρα - Απόλλων Λάρισας: Αγγελάκης (Μακεδονίας) Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Στεφούλης (Γρεβενών) Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Ηρόδοτος - Ηρακλής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής) Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Κομισόπουλος (Χανίων) Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Καραϊσκάκης Άρτας - Βόλος: Πουλικίδης (Δράμας) Τσακίρης, Κουβαλάκης (Δράμας) Ματσούκας (Αιτ/νιας)
Αήττητος Σπάτων - Πλατανιάς : Θεοχάρης (Θεσσαλίας) Μάνος (Λάρισας), Μανασής (Τρικάλων) Γκάμαρης (Αθηνών)
Δευτέρα 11/2

Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης: Τσοπουρίδης (Ξάνθης) Εμπλιούκ (Ξάνθης), Κηλικιώτης (Ξάνθης) Καραντώνης (Ημαθίας)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βόλος 38

2. Κέρκυρα 29

3. Απόλλων Λάρισας 27

4. Παναχαϊκή 24

5. Πλατανιάς 24

6. Εργοτέλης 23

7. Δόξα Δράμας 22

8. Απόλλων Πόντου 21

9. Ηρακλής 21

10. ΑΟΧ Κισσαμικός 18

11. Καραϊσκάκης 18

12. Ηρόδοτος 16

13. Σπάρτη 14

14. Τρίκαλα 14

15. Αήττητος 13

16. Αιγινιακός 9

* Ο πρώτος της βαθμολογίας ανεβαίνει στη Super League. Ο δεύτερος δίνει αγώνα μπαράζ με τον 13ο της Super League.

** Οι ομάδες από την 3η έως τη 10η θέση θα συμμετάσχουν στη Super League 2.

*** Βάσει αναδιάρθρωσης οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Δ' εθνική. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12 θα είναι στη Γ' (Football League του χρόνου). Ουσιαστικά υποβιβάζονται κατηγορία και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12, απλά οι 4 τελευταίοι πέφτουν 2 κατηγορίες.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16Η)
Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Δόξα Δράμας - Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

ΑΟΧ Κισσαμικός - Σπάρτη (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)

Αιγινιακός - Παναχαϊκή (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)

Κέρκυρα - Απόλλων Λάρισας (15:00 ΕΡΤ3, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Ηρόδοτος - Ηρακλής (15:00, Γήπεδο Νέας Αλικαρνασσού)

Καραϊσκάκης Άρτας - Βόλος (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Αήττητος Σπάτων - Πλατανιάς (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάτων)

Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου

Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Read 74 times Last modified on Friday, 08 February 2019 15:07
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio