Ο Εργοτέλης είχε την ουσία 2-0 τη Δόξα Δράμας

03 Feb 2019 Written by

Ο Εργοτέλης είχε την ουσία στο παιχνίδι με τη Δόξα Δράμας στο Παγκρήτιο στάδιο και με ένα γκολ του Ροβίθη στο 73' και ένα ακόμη του Εφορτ με πέναλτι στις καθυστερήσεις (το κέρδισε ο Τσέλιος), πήρε σημαντική νίκη με 2-0 και βλέπει με αισιοδοξία την συνέχεια.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Κοιλιάρας (Προβυδάκης 69'), Οικονόμου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Bruce, Μπουρσέλης (Μπουτσάκης 82'), Τσέλιος, Kwateng (Ροβίθης 67'), Ιατρούδης, Efford

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Προβυδάκης, Μπουτσάκης, Καπνίδης, Ροβίθης, Kacurri, Γροντής

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Μένκα, Πεταυράκης (Soumah 80'), Ανδρέου, Κρητικός, Rogerio (Λεμονής 65'), Δουμτσιος, Σιώπης, Καψάλης, Baykara (Αυγενικού 76'), Μακρής, Πατράλης

Αναπληρωματικοί: Ηλιάδης, Ρεβυθόπουλος, Αυγενικού, Soumah, Σαμπανίδης, Λεμονής, Ρουγκαλας.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Για ώριμη εμφάνιση της ομάδας του έκανε λόγο ο Νίκκι Παπαβασιλείου στην συνέντευξη τύπου που ακολούθησε του νικηφόρου αγώνα με την Δόξα Δράμας.

«Είχαμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, που έκανε ένα πολύ καλό σερί στα τελευταία ματς. Η Δόξα Δράμας είναι μια ομάδα με πολλές δυνατότητες και έπρεπε να διαχειριστούμε την ήττα που κάναμε στο τελευταίο ματς. Νομίζω η συγκέντρωση ήταν σε πάρα πολύ ψηλά επίπεδα.

Κάναμε μια μεστή εμφάνιση απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Είχαμε ένα πολύ καλό passinggameστο πρώτο ημίχρονο που διεκδικήσαμε πολύ το παιχνίδι. Δεν πετύχαμε το γκολ όμως συνεχίσαμε στην επανάληψη να έχουμε το παιχνίδι μας και να το ψάχνουμε. Κάναμε την πιο ώριμη εμφάνιση. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου γιατί είχαμε να διαχειριστούμε και την κούραση. Παίξαμε 120 λεπτά με τον ΟΦΗ, που νομίζω ότι έγινε μια μεγάλη προσπάθεια. Έπειτα ήρθε το επόμενο ματς και μετά από πέντε μέρες το σημερινό.

Σημασία τώρα έχει να ξεκουραστούμε γιατί την Πέμπτη έρχεται ένα πολύ σημαντικό και μεγάλο παιχνίδι για τον Εργοτέλη και θέλουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί. Να κάνουμε ότι κάναμε σε όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης.

Θέλω να έχουμε συνέχεια. Πέρασε ένας γύρος. Κάναμε τον απολογισμό μας και είδαμε που είναι τα δυνατά μας σημεία και να δούμε τι πρέπει να διορθώσουμε στην συνέχεια. Επιθυμώ να δω απ’ την ομάδα μου διάρκεια.

Συγχαρητήρια στους παίκτες της Δόξας και να έχουν καλή συνέχεια».