Print this page

Μια ισοπαλία με την ΑΕΚ και μια ήττα απο τον Ολυμπιακό οι μικροί του ΟΦΗ

17 Nov 2018 Written by

H ομάδα Κ19 του ΟΦΗ έμεινε στο 1-1 με την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε παιχνίδι που έγινε με δυνατή βροχή, στις Αρχάνες. Η Κ15 του ΟΦΗ, ηττήθηκε απο τον Ολυμπιακό με 4-1 στις Δαφνές. Ενώ το παιχνίδι της Κ17 του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο, διεκόπη λόγω δυνατής βροχής στο 37' (0-0) στις Δαφνές και θα συνεχιστεί την Κυριακή.

Αναλυτικά:

ΟΦΗ Κ19-ΑΕΚ Κ19 1-1

Χωρίς νικητή, με σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε η εντός έδρας αναμέτρηση της Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη της ΑΕΚ.

Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχόπτωσης, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη στο 22ο λεπτό, ενώ στο 49’ ο Περδίκης πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον ΟΦΗ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

ΟΦΗ Κ19 (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Κουγουμουτζής, Περδίκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης (60’ Μπελαδάκης), Μαρινάκης (85’ Παπαντωνάκης), Αζίζι (72’ Βρεττός), Ξεπαπαδάκης, Νοικοκυράκης.

ΟΦΗ Κ15-Ολυμπιακός Κ15 1-4

Την ήττα με 1-4 γνώρισε στην έδρα της η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 24’, με γκολ του Χρήστου, ενώ στο 27’ ο Σωμαράκης ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ. Στο 35ο λεπτό ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Ρέτσο να κάνει το 1-2. Στο 51’ ο Φλώκος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χωραϊτη για το 1-3 και στο 73’ ο Ποιμενίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Κ15 ΟΦΗ (Ζ. Νοικοκυράκης): Χωραϊτης, Χασουράκης, Χότζα, Γκρίτζαλης, Σπυριδάκης, Χαλκιαδάκης (70’ Βαρβεράκης), Αμανάκης (74’ Περογαμβράκης), Αποστολάκης, Σωμαράκης, Μαμουλάκης (46’ Κονιός), Γεωργαλής (65’ Βιτώρος, 74’ λ.τ. Ξυστράκης).

Διεκόπη το ΟΦΗΚ17-Πανιώνιος Κ17

Οι κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούν στην περιοχή του Ηρακλείου δεν επέτρεψαν να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση της Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Πανιωνίου. Ο αγώνας διεκόπη στο 37ο λεπτό, με το αποτέλεσμα να είναι εκείνη τη στιγμή 0-0.

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί την Κυριακή, στις 10:00 το πρωί στο γήπεδο των Δαφνών.

Να σημειωθεί ότι στο 20ο λεπτό ο Μακατουνάκης τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει, με τον Ανετάκη να παίρνει την θέση του στην εστία.

ΟΦΗ Κ17 (Α. Αποστολάκης): Μακατουνάκης (20’ λ.τ. Ανετάκης), Σαβουϊδάκης, Γαιτάνης, Δεληγιαννίδης, Σμπώκος, Σπυριδάκης, Στειακάκης, Ροδίτης, Μαμουλάκης, Νικηφόρος, Παπαδάκης.