Η νίκη του Γιούχτα στο Μαρτινέγκο στο παιχνίδι της αγωνιστικής με τον Πόρο (3-4) ξεχώρισε στα παιχνίδια του κρητικού ομίλου της Γ' Εθνικής. Με τη νίκη αυτή η ομάδα των Αρχανών βρίσκεται στην τρίτη θέση. Ενα βαθμό πίσω απο τον Ηρόδοτο, ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον ΑΟΑΝ στην Αλικαρνασό, στο ντεμπούτο του Αντώνη Ανδρουλάκη, στον πάγκο της ομάδας. Η Επισκοπή οδηγεί την κούρσα μετά το 6-0 επί του Ρεθυμνιακού, στο ντέρμπι της περιοχής. Ενας παλιός γνώριμος ο Καρλίτο "πλήγωσε" τον ΠΟΑ στα Χανιά στην ήττα με 1-0 απο τον Πανακρωτηριακό.
Δείτε στα παρακάτω VIDEOS του Crete2day όλα τα γκολ της αγωνιστικής και δηλώσεις των προπονητών.
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον Κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής:
Πόρος-Γιούχτας 3-4
Ηρόδοτος-ΑΟΑΝ 1-1
Πανακρωτηριακός-ΠΟΑ 1-0
Επισκοπή-Ρεθυμνιακός 6-0
Ρεπό: ΣΥΝΚΑ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Επισκοπή 27
2.Ηρόδοτος 21
3.Γιούχτας 20
4.Πανακρωτηριακός 15
5.ΑΟΑΝ 13
6.Ρεθυμνιακός 11
7.ΣΥΝΚΑ 11
8.ΠΟΑ 10
9.Πόρος 5
H EΠΟΜΕΝΗ
ΑΟΑΝ-Επισκοπή
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Πόρος
Ρεθυμνιακός-Πανακρωτηριακός
ΠΟΑ-Γιούχτας
ΔΑΜΑΣΤΑ: Δημαράκης, Δουλγεράκης, Αποστολάκης, Αναστασιάδης, Παπαδομιχελάκης, Ολιβέιρα, Μεϊρέλες, Ρουμπάκης (75’ Τζουβάρας), Καστελλιανάκης, Τριανταφύλλου (65’ Καουκάκης), Μαρκάκης (76’ Αριστεινίδης)
ΑΕΚ: Λιουδάκης, Τσίχλας, Καραφωτιάς Τολ., Ζηρδέλης, Κάββαλος, Νικολάου Π., Καλαμιώτης, Κοκκινάκης, Σπύρου, Στεφανάκης (75’ Τάγγινης), Νικολάου Χ .(89’ Λιακάκης)
Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ "Σκοράρουμε για το Χαμόγελο του Παιδιού" (13η αγωνιστική) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
1. | ΜΙΝΩΙΚΗ - ΡΩΜΑΝΟΣ | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Φερετζάκης Ν., Σφακιανάκης Ε. Μ., Μπλαβάκης Ε. (Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος) |
2-4 |
2. | ΓΟΡΤΥΣ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ | ΑΓ. ΔΕΚΑ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Κρασαγάκης Χ., Δασκαλάκης Ι., Θέμελη Π. (Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης) |
1-1 |
3. | Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΜΟΙΡΕΣ | ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Μαυραντωνάκης Ι., Καούρας Γ., Μπαλίδης Α. (Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος) |
1-2 |
4. | ΤΡΙΤΩΝΙΑ - ΑΛΜΥΡΟΣ | ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Γρηγοράκης Ι., Δρακουλάκης Κ., Παπαδοσπυριδάκης Ε. (Παρατηρητής: Τσιχλάκης Γιώργος) |
2-5 |
5. | Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΑΝΟΜ | ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Πατεμτζής Γ., Μαυραντωνάκης Α., Γαρεφαλάκης Ε. (Παρατηρητής: Τσίχλας Γιάννης) |
3-3 |
6. | ΔΑΜΑΣΤΑ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ | ΔΑΜΑΣΤΑΣ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:15 | Σαμιωτάκης Ε., Δασκαλάκης Α., Τσαμπουράκης Γ. (Παρατηρητής: Εγγλέζος Στυλιανός) |
0-0 |
7. | Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΖΑΡΟΣ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:15 | Μαυρουδής Δ., Σφακιανάκης Δ., Σφακιανάκης Μ. Μ. (Παρατηρητής: Σφακιανάκης Γεώργιος) |
0-1 |
Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ "Δικαίωμα Στη Ζωή" (12η αγωνιστική) | |||||||
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
8. | ΦΑΙΣΤΟΣ - ΔΙΑΣ | ΒΟΡΡΩΝ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Κώστας Κ., Σιγανού Γ., Σταυράκης Γ. (Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης) |
6-2 |
9. | ΔΩΡΙΕΑΣ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ | ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Δασκαλάκης Ι., Βασάκης Γ. Ε., Τσαμπουράκης Γ. (Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης) |
4-0 |
10. | ΑΣΗΜΙ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ | ΑΣΗΜΙΟΥ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Παπαδάκης Φ., Χριστουλάκης Ε., Σίσκος Τ. (Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος) |
2-0 |
11. | ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΑΣΙΤΕΣ | ΚΑΛΕΣΩΝ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Χαραλαμπάκης Ε., Βισκαδούρος Α., Συναδινάκης Κ. (Παρατηρητής: Μπελαντής Ηρακλής) |
1-1 |
12. | Ε.Γ.Ο.Η - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ | ΕΓΟΗ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Βασάκης Γ. Ε., Χναράκης Δ., Σκρεπέτος (ΜΑΘ) Σ. | 1-0 |
13. | ΡΟΥΒΑΣ - ΒΟΝΗ | ΔΑΦΝΩΝ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Ξυπάκης Γ., Παπαδάκης Φ., Κατσογιάννης Η. (Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης) |
2-1 |
14. | ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ | ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Περτσελάκης Γ., Σίσκος Τ., Κανταρτζόγλου (ΜΑΘ) Δ. (Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης) |
0-3 |
15. | ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ | ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Καζόγλου Χ., Ρεμεδιάκης (ΜΑΘ) Γ. (Παρατηρητής: Σαϊτάκης Γιώργος) |
6-0 |
16. | ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ - ΛΙΝΤΟ | ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Σφακιανάκης Ε. Μ., Σταυράκης Γ., Βασιλάκης (ΜΑΘ) Α. (Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος) |
6-3 |
Β΄ Κατηγορία 1ος Όμιλος (10η αγωνιστική) | |||||||
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
17. | ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΕΛΠΙΔΕΣ | Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Παπαδοσπυριδάκης Ε., Καζόγλου Χ., Αγαλιώτης (ΜΑΘ) Α. | 3-2 |
18. | ΚΑΝΑΡΙΑ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ | ΕΡΓΟΤΕΛΗ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Σφακιανάκης Δ., Σαμιωτάκης Ε., Καούρας Γ. | 1-3 |
19. | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ | ΑΕΚ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Καρατζάς Γ., Βισκαδούρος Μ., Αναστασιάδης Δ. | 5-0 |
20. | ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ | ΑΡΧΑΝΩΝ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Κατσογιάννης Η., Αξιώτης (ΜΑΘ) Ε. | 3-3 |
21. | ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ | ΜΥΡΤΙΑΣ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Χριστουλάκης Ε., Συναδινάκης Κ., Τζανάκη Μ. | 2-1 |
22. | ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ - ΜΟΧΟΣ | ΠΟΑ | Κυριακή | 01/12/19 | 18:00 | Κλαμπατσέας Χ., Μπεκιράκης Ι., Αναστασιάδης Δ. | 2-3 |
Β΄ Κατηγορία 2ος Όμιλος (10η αγωνιστική) | |||||||
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
23. | ΟΦΑΜ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ | ΕΓΟΗ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Ζιουτος Κ., Γρηγοράκης Ι., Κέφης (ΜΑΘ) Δ. | 1-0 |
24. | Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΛΙΝΤΟ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Κυριακόπουλος Κ., Ξυπάκης Γ., Ρεμεδιάκης (ΜΑΘ) Γ. | 2-3 |
25. | ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ | ΑΛΜΥΡΟΥ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Μπαλίδης Α., Μανδαλενάκης Ε., Μασέλη (ΜΑΘ) Φ. | 1-2 |
26. | ΔΑΦΝΕΣ - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ | ΔΑΦΝΩΝ | Κυριακή | 01/12/19 | 11:00 | Παπαδάκης Φ., Ξυπάκης Γ., Κατσογιάννης Η. | 0-1 |
27. | ΤΥΛΙΣΟΣ - ΡΑΥΚΟΣ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 01/12/19 | 11:45 | Δασκαλάκης Α., Σφακιανάκης Μ. Μ., Βοριζανάκης Σ. | 3-0 |
28. | Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ | ΠΑΛΙΑΝΗΣ | Κυριακή | 01/12/19 | 15:00 | Φερετζάκης Ν., Ψαλιδάκης (ΜΑΘ) Σ., Κωνσταντάκη (ΜΑΘ) Μ. | 2-2 |
Γ΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ (9η αγωνιστική) | |||||||
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
29. | ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΙΝΙ | ΜΟΙΡΩΝ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Κλαμπατσέας Χ., Θέμελη Π., Τζανάκη Μ. | 1-1 |
30. | ΓΑΡΙΠΑ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ | ΓΑΡΙΠΑΣ | Σάββατο | 30/11/19 | 15:00 | Περτσελάκης Γ., Δρακάκης Α., Κανταρτζόγλου (ΜΑΘ) Δ. | 1-4 |
31. | ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΧΕΙΜΑΡΟΣ | Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ | Σάββατο | 30/11/19 | 18:00 | Μπεκιράκης Ι., Καζόγλου Χ., Αγαλιώτης (ΜΑΘ) Α. | 2-1 |
32. | ΡΟΔΙΑ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. | ΚΑΛΕΣΩΝ | Κυριακή | 01/12/19 | 11:00 | Παπαδοσπυριδάκης Ε., Τσαμπουράκης Γ., Μασέλη (ΜΑΘ) Φ. | 2-3 |
33. | ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ | ΕΡΓΟΤΕΛΗ | Κυριακή | 01/12/19 | 12:00 | Χναράκης Δ., Σιγανού Γ., Μπατζακάκη Β. | 3-0 |
34. | ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | ΛΙΝΤΟ | Κυριακή | 01/12/19 | 17:30 | Καρατζάς Γ., Σιγανού Γ., Μπλαβάκης Ε. | 1-4 |