Εκεί που μας χρωστούσαν, μας πήραν και το βόδι!

20 Oct 2019 Written by
Τι να λέει άραγε, ο Σάββας Θεοδωρίδης τόσο παραστατικά, στον Ηλία Πουρσανίδη, στο περιθώριο του αγώνα ΟΦΗ-Ολυμπιακός 2-1.
 Ο Πουρσανίδης, φαίνεται να ακούει με προσοχή και μάλλον με μια σχετική απορία, τα όσα του λέει ο παράγοντας του Ολυμπιακού.
Ο κυρ-Σάββας, μετά τη λήξη της αναμέτρησης, αντί αν κάνει το...σταυρό του, που ο Ολυμπιακός πήρε το τρίποντο, έτσι όπως το πήρε, έκανε τη γνωστή...επίθεση στην διαιτησία!
Ο ΟΦΗ αδικήθηκε, ο Ολυμπιακός φωνάζει!
Εκεί που μας χρωστούσαν δηλαδή, μας πήραν και το βόδι!
Ο Ολυμπιακός πήρε τη δύσκολη νίκη και ο ΟΦΗ παρά την εξαιρετική του εμφάνιση δικαιούται να έχει παράπονα για το πέναλτι που δεν δόθηκε πάνω στον Φιγκειρέδο, χωρίς κανείς ωστόσο απο την ομάδα να κάνει δημόσια το παραμικρό σχόλιο για τη διαιτησία του Παπαδόπουλου, η οποία ήταν συνολικά πολύ κακή για τον ΟΦΗ, σε όλο το 90λεπτο.
 Ο Ολυμπιακός όμως, μέσω του Θεοδωρίδη, έκανε ολομέτωπη επίθεση προς πάσα κατεύθυνση.
Το ντελίριο του κυρ-Σάββα: «δεν έχω δει χειρότερη διαιτησία από την σημερινή. Καλέ έλεγαν οι εφημερίδες σήμερα πως έπινε καφέ ο Σαραϊδάρης με τον διαιτητή και έναν βοηθό. Πολύ καλά τα λένε. Αυτό είναι το κατάντημα του ποδοσφαίρου κύριε Γραμμένε που για όλα φταίτε εσείς. Μόνο η Εθνική σας μάρανε. Το ότι της αλλάξατε γήπεδο ήταν το μεγαλύτερο σφάλμα και αν ήταν να φύγετε μόνο του Άρη έκανε. Σας λυπάμαι είναι ντροπή να προ είσαστε εσείς στην Ομοσπονδία. Ο διαιτητής έπαιζε 80-20, πάρτε τους την σφυρίχτρα.
Αυτός ο Πορτογάλος, που δεν θέλω να λέω το όνομά του, γιατί μου κάνει κακό να το λέω, φταίει για όλα. Αυτός κατεβάζει τους χειρότερους διαιτητές για να κάνουν κακό στον Ολυμπιακό. Να μας πουν γιατί ακυρώθηκε το γκολ μετά από 20 λεπτά για οφσάιντ. Τι έγινε και δεν μέτρησε αυτό το τόσο ωραίο γκολ».
Βέβαια, ο Θεοδωρίδης, δεν είπε τίποτα για το...πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΟΦΗ και τα αμέτρητα ανάποδα σφυρίγματα (όλες οι διεκδικήσεις υπέρ του Ολυμπιακού) στο παιχνίδι.
Mια δικαιολογία υπάρχει για όλο αυτό.
Να ...ταράχθηκε τόσο ο κυρ-Σάββας απο την εμφάνιση του ΟΦΗ και να ...ξέσπασε μπροστά απο τις κάμερες, απο την ανακούφιση του, που ο Ολυμπιακός πήτε τελικά το τρίποντο!