KORTS SKAI 340x150

Το πρόγραμμα του ΟΦΗ μέχρι το Πάσχα!

16 Mar 2017 Written by

Toυ Γιώργου Κορτσιδάκη

Το πρόγραμμα μέχρι την Μεγάλη Τετάρτη, ανακοίνωσε η Football League, η οποία προχώρησε στην δημοσιοποίηση του προγράμματος, για τις επόμενες 5 αγωνιστικές.

Μεταξύ αυτών ο ΟΦΗ θα παίξει δυο φορές  Τετάρτη. Τη μία (22/3) στα Χανιά με τον ΑΟΧ και την άλλη (Μεγάλη Τετάρτη 12/4) με τον Πανσερραικό στις Σέρρες. Ακόμη θα παίξει μια φορά Σάββατο (8/4) με τον Αγροτικό Αστέρα στο Γεντί Κουλέ, που είναι παιχνίδι το οποίο θα καλυφθεί και τηλεοπτικά απο την ΕΡΤ3.

Ενώ δυο αναμετρήσεις θα γίνουν Κυριακή. Με την Καλλιθέα στο Γεντί Κουλέ (26/3) και τον Παναιγιάλειο στο Αίγιο (2/4).

Αυτό είναι και το μοναδικό παιχνίδι, που θα καλυφθεί τηλεοπτικά απο τα επόμενα πέντε του ΟΦΗ, στο πρωτάθλημα.

Συνολικά η κρητική ομάδα, στα 5 επόμενα παιχνίδια, έχει τρία εκτός έδρας και δυο στο Ηράκλειο.

Συγκεκριμένα, έχει εκτός έδρας τα Χανιά (22/3), τον Παναιγιάλειο (2/4) και τις Σέρρες (12/4).

Ενώ εντός έδρας θα αντιμετωπίσει  την Καλλιθέα (26/3), τον Αγροτικό Αστέρα (8/4).

Αναλυτικά το πρόγραμμα του ΟΦΗ για τις επόμενες 5 αγωνιστικές:

H 22η αγωνιστική

Τετάρτη 22 Μαρτίου

Σπάρτη - Κισσαμικός (14:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Καλλιθέα - Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Άρης - Πανελευσινιακός (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

Τρίκαλα - Λαμία (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

ΑΟ Χανιά - ΟΦΗ (16:00)

Πανθρακικός - Καλλονή 0-3 α.α.

Πέμπτη 23 Μαρτίου

Αγροτικός Αστέρας - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, «Δ. Κοντικάκης»)


Η 23η αγωνιστική

Σάββατο 25 Μαρτίου

Λαμία - ΑΟ Χανιά (15:00 ΕΡΤ3, ΔΑΚ Λαμίας)

Κυριακή 26 Μαρτίου

Απόλλων Σμύρνης - Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Ριζούπολης)

Πανσερραϊκός - Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Σερρών)

Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00)

Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Αχαρνών)

Καλλονή - Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

ΟΦΗ - Καλλιθέα (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης)

Τρίκαλα - Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Πανελευσινιακός - Πανθρακικός 0-3 α.α.

Η 24η αγωνιστική

Σάββατο 1 Απριλίου

Πανσερραϊκός - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Σερρών)

Κυριακή 2 Απριλίου

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλονή (13:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

ΑΟ Χανιά - Άρης (15:00 ΕΡΤ3)

Αιγινιακός - Κισσαμικός (16:00, «Γ. Παραλυκίδης»)

Αγροτικός Αστέρας - Αχαρναϊκός (16:00, «Δ. Κοντικάκης»)

Παναιγιάλειος - ΟΦΗ (16:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Σπάρτη - Πανελευσινιακός (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Καλλιθέα - Λαμία (16:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Πανθρακικός - Τρίκαλα 0-3 α.α.


Η 25η αγωνιστική


Σάββατο 8 Απριλίου

ΟΦΗ - Αγροτικός Αστέρας (15:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Κυριακή 9 Απριλίου

Λαμία - Παναιγιάλειος (15:00 ΕΡΤ3, ΔΑΚ Λαμίας)

Απόλλων Σμύρνης - Κισσαμικός (16:00, Γήπεδο Ριζούπολης)

Αχαρναϊκός - Πανσερραϊκός (16:00, Δημ. Αχαρνών)

Καλλονή - Αιγινιακός (16:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

Πανελευσινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (16:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)

Τρίκαλα - Σπάρτη (16:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Άρης - Καλλιθέα (16:00, «Κλ. Βικελίδης»)

ΑΟ Χανιά - Πανθρακικός 0-3 α.α.


Η 26η αγωνιστική


Μεγάλη Τετάρτη 12 Απριλίου

Αχαρναϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Κισσαμικός - Καλλονή

Πανσερραϊκός - ΟΦΗ

Αιγινιακός - Πανελευσινιακός

Αγροτικός Αστέρας - Λαμία

Αναγέννηση Καρδίτσας - Τρίκαλα

Παναιγιάλειος - Άρης

Σπάρτη - ΑΟ Χανιά

Καλλιθέα - Πανθρακικός 0-3 α.α.

Read 146 times Last modified on Saturday, 18 March 2017 23:53
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio